20:12 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Anot ministro pirmininko, jeigu valdžia nori nebežlugdyti Seimo institucijos autoriteto, per likusius metus prie šio klausimo reikėtų nebegrįžti

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Tai, kad balsavimas dėl pasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu pasibaigs nepalankiai valdančiajai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, galima buvo numatyti iš anksto, žurnalistams trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Dabar Skvernelis siūlo per likusius metus prie šio klausimo nebegrįžti ir nebediskredituoti Seimo.

  "Jeigu norime bent kažkiek sugebėti per paskutinius metus nebežlugdyti Seimo institucijos autoriteto, galbūt užtenka kaltų ieškoti. Situacija buvo prognozuotina, kad gali taip baigtis. Reikia dabar susikoncentruoti į priekį, į darbus reikalingus ir aš tą siūlau daryti", — sakė ministras pirmininkas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad savo postą išlaikęs Viktoras Pranckietis neatstovauja nei valdančiajai daugumai, nei opozicijai. "Tai aš tikrai džiaugiuosi, kad Seimo pirmininkas bent jau remia Vyriausybę, jos programą ir tai yra dar vienas balsas balsuojant svarbiausiais valstybės klausimais", — sakė Skvernelis.

  Spalio 22 dieną Seimas slapto balsavimo metu nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų. Už nutarimą "Dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iš Seimo Pirmininko pareigų" balsavo 63, prieš buvo 5.

  Tai buvo jau antras balsavimas šiuo klausimu. Pirmasis, kuris vyko prieš savaitę, buvo pripažintas neteisėtu, nes tada buvo nepatvirtina balsų skaičiavimo komisija. Tą kartą didžioji dalis valdančiosios daugumos paliko Seimo posėdžių salę, savo balsą atidavė vos 11 parlamentarų.

  Pagal naują koalicijos susitarimą Seimo pirmininko postas turėjo atitekti Socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą, o kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš "valstiečių" gretų. Iškart kilus skandalui Seimo pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų.

  Dar šia tema

  Liberalai: išankstiniai Seimo rinkimai — vienintelė išeitis iš politinio cirko
  Konservatoriai pateikė Vyriausybei pretenzijas dėl pinigų gynybai trūkumo
  Seimo šachmatai: žaidimas dėl Parlamento pirmininko posto
  Karbauskis apkaltino žiniasklaidą kišimusi į Skvernelio privatų gyvenimą
  Tegai:
  Viktoras Pranckietis, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos