15:25 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  JAV strateginiai bombonešiai B-52 pirmą kartą vykdė mokomąsias atakas Lietuvos teritorijoje, iš maždaug šešių kilometrų aukščio buvo išmesta 12 inertinių bombų

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. JAV karinių oro pajėgų strateginiai bombonešiai B-52 per Lietuvos ir JAV karines pratybas vykdė mokomąjį bombardavimą Lietuvos kariuomenės pratybų aikštelėje netoli Kazlų Rūdos, maždaug 60 km atstumu nuo Kaliningardo srities sienos, teigiama Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

  Стрельба бомбардировщиков B-52 ВВС США по целям на полигоне в Казлу-Руде
  Kazlų Rūdos poligonas

  Pranešime pažymima, kad Lietuvoje pirmą kartą taikinius atakavo strateginiai bombonešiai B-52 darinyje. Lėktuvai pakilo iš Jungtinėje Karalystėje esančios Ferfordo oro pajėgų bazės, o atlikę skrydžius virš Baltijos regiono grįžo atgal.

  Pagal pratybų legendą, oro atakų valdytojai turėjo identifikuoti taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir palaikydami ryšį su orlaiviais turėjo juos nukreipti taikinių link. Virš nurodytų taikinių — pastatų ir automobilių kolonų — strateginiai bombonešiai praskrido 7 kartus. Iš maždaug 6 kilometrų aukščio buvo išmesta 12 inertinių bombų BDU 50. Nurodyti taikiniai buvo sunaikinti.

  Стрельба бомбардировщиков B-52 ВВС США по целям на полигоне в Казлу-Руде
  Lietuvos kariuomenė
  Kariai stebi "B-52" pratybas

  Šių metų kovo mėnesį pratybos buvo rengiamos toje pačioje mokymo vietoje. Jų metu buvo tobulinama Lietuvos ir Amerikos kariuomenės sąveika, kad būtų galima vienu metu vykdyti įvairaus pobūdžio užduotis, reikalaujančias didelio tikslumo, aiškumo, reakcijos greičio ir koordinavimo priimant sprendimus. Šiose pratybose taip pat dalyvavo JAV oro pajėgų bombonešiai B-52, tačiau bombardavimas nebuvo atliekamas.

  Aviacijos mokymų aikštelė Kazlų Rūdoje, Marijampolės apskrityje, yra maždaug 60 km atstumu nuo sienos su Rusija. Objektas, kuris atitinka NATO oro šaudymo ir bombardavimo standartus, buvo pastatytas dalyvaujant amerikiečių inžinerijos kuopai.

  Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir JAV sustiprinti savo karines pajėgas regione. Kaip argumentą jie nurodo tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Pastaruoju metu labai padidėjo aljanso karinių kontingentų skaičius ir įranga prie Rusijos sienų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją, siekdamos kuo labiau priartėti prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Pavysime ir dar pridėsime: JAV muitais padėkojo Lietuvai už ištikimybę
  Lietuvos KAM vaizdo įraše parodė, kaip į šalį atvyksta JAV karinė technika
  Politologas: JAV tankai Lietuvoje rimtai pablogins Minsko ir Vilniaus santykius
  Karoblis pareiškė, kad JAV tankai nekelia grėsmės Baltarusijai
  Tegai:
  Kazlų Rūdos poligonas, bombonešis B-52, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos