14:47 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Lietuva su malonumu dislokuos JAV puolamąsias pajėgas savo teritorijoje ir pasiteisins susirūpinimu dėl "saugumo", nors iš tikrųjų viskas, ką valstybė turėtų padaryti vardan jo, — užmegzti ryšius su kaimynais, tikina karo ekspertas Aleksandras Žilinas

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad NATO ir JAV Lietuva ir Baltijos regionas tampa "savais". Ministras tiki, kad per pratybas jie susipažins su geografija, kurią "krizės" atveju šios pajėgos turės aprėpti.

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Žilinas teigė, kad Baltijos šalių tautos tampa "pėstininkėmis" valdžių, kurios priima sprendimus dėl užsienio valstybės puolamųjų kompleksų dislokavimo jų teritorijose, rankose.

  "Mane stebina aukšto rango pareigūnų, kurie paverčia savo teritorijas ir žmones karo placdarmu, cinizmas. Jie aukoja savo tautas, nes būtent su šių tautų priedanga amerikiečiai yra pasirengę išdėstyti puolamuosius kompleksus. Baltijos šalių tautos iš anksto nurašomos elito atstovų. Tai yra nacionalinių interesų išdavystė! Nes jei jums rūpi nacionalinis savo valstybės saugumas, tuomet kuriate santykius su savo kaimynais, kad nebūtų nė teorinės karo galimybės", — teigė karo ekspertas.

  Žilinas pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos ne pirmą kartą aukoja kitus žmones vardan savo interesų.

  "Man kyla du klausimai — ar tai cinizmas, ar jau kažkoks idiotizmas? Tiesiog neįmanoma protingai įvertinti. Na, amerikiečiai atliks pratybas, sudės senus šarvuočius, bet ne amerikiečiai sėdės šioje technikoje. Tegul krašto apsaugos ministras pateikia pavyzdį, kada amerikiečiai per pastaruosius 20 metų paskutinį kartą kovojo, o aš pateiksiu 150 variantų, kai amerikiečiai kovojo ne savo rankomis, bet kitų tautų aukomis", — teigė karo ekspertas.

  Anksčiau Lietuvos krašto apsaugos ministras Karoblis žiniasklaidai pakomentavo, kad JAV bombonešiai "B-52" per pratybas Lietuvoje imitavo išpuolius prieš konkrečius taikinius. Be to, pasak ministro, JAV ir NATO pagaliau įvaldė ir ūkiškai išnaudoja Lietuvą ir visą Baltijos regioną, susipažįsta su geografija.

  Anksčiau buvo pranešta, kad amerikiečių šarvuočiai atvyko į Lietuvą ir buvo dislokuoti Pabradėje, netoli Baltarusijos sienos. Be to, vykdydama operaciją "Atlantic Resolve", NATO toliau didina savo kontingentą ne tik Baltijos regione, bet ir visoje Europoje.

  JAV nuo 2014 metų stiprina savo karines pajėgas Europos žemyne. Menama "Rusijos grėsmė" yra pretekstas JAV karinei intervencijai į Europą, nors Maskva ne kartą yra pareiškusi, kad neketina nieko pulti.

  Nuo 2014 metų JAV Europoje dislokavo tūkstančius karinių orlaivių ir įrangos vienetų: naikintuvų, tankų, haubicų, šarvuočių ir kitų ginklų. Į Europos žemyną kartu su įranga atvyko keli tūkstančiai karių.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Baltarusijos prezidentas pareiškė, jog valstybei susirūpinimą kelia kitą pavasarį planuojamos "Defender Europe 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Rotacijos imitacija: Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje neramu
  Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui
  Lietuvos KAM vaizdo įraše parodė, kaip į šalį atvyksta JAV karinė technika
  Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
  Tegai:
  NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos