10:24 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Diplomatas pabrėžė, kad karo veiksmų nutraukimą ir taiką Sirijoje pasiekė būtent rusai, o ne amerikiečiai, nes Rusija sugeba kalbėti ir susitarti su visais

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Rusija vėl tapo pasaulinės reikšmės valstybe, gindama kitų valstybių suverenitetą. Tokią nuomonę interviu leidiniui "Le Figaro" išreiškė Tarptautinių ir strateginių tyrimų instituto darbuotojas, buvęs Prancūzijos ambasadorius Maskvoje Žanas de Gliniasti (Jean de Gliniasty).

  Damaskas
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Anot eksperto, Rusijos sėkmė slypi gebėjime kalbėtis ir susitarti su visais. Prancūzijos diplomatas pabrėžė, kad karo veiksmų nutraukimą ir taiką Sirijoje pasiekė būtent rusai, o ne amerikiečiai. Taip pat jis mano, kad Rusijos ir Turkijos memorandumas de facto atkuria prieškarinę Siriją.

  De Gliniasti taip pat pažymėjo, kad Sirijoje Rusija apgynė valstybingumo principą, tačiau JAV ir toliau išlaiko savo įtaką regione, nors jos yra priverstos pripažinti padidėjusią Maskvos įtaką. O štai Europa, įskaitant Prancūziją, diplomato teigimu, pagaliau prarado situacijos kontrolę ir rizikuoja ilgam palikti Artimuosius Rytus.

  Gliniasti Sočyje įvykusio forumo "Rusija-Afrika" kontekste palietė ir Rusijos bei šio žemyno šalių santykius. Jis pažymėjo, kad nuo caro laikų Rusija plėtojo ryšius su šiuo regionu, o TSRS laikais padėdavo afrikiečiams išsilaisvinti iš kolonijinės priespaudos.

  Rusija "minkštai okupuos" Latviją marškinėliais su Putino atvaizdu >>

  Be ekonomikos, Maskva turi dar du didžiosios valstybės užsienio politikos stulpus, pabrėžė diplomatas. Pirmasis — tai "minkštoji" galia, antrasis — saugumas.

  Kartu buvęs ambasadorius pažymėjo, kad Rusijos ypatumas yra tas, jog ji yra pasaulinės reikšmės valstybė, tačiau ji neturi didelių finansinių galimybių. Kad ir kaip būtų, ji visus šiuos trūkumus kompensuoja puikia diplomatija, apibendrino De Gliniasti.

  Dar šia tema

  G7 rezultatas: Rusija tampa svarbesnė JAV nei NATO sąjungininkai
  JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis
  Politologas paaiškino, kodėl Estijos prezidentė pakvietė Putiną į Tartu
  Tegai:
  Prancūzija, Rusija

  Svarbiausios temos