19:34 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
  23

  Premjero taip pat prašoma užtikrinti, kad atsakingos institucijos įvertintų visą gaisro padarytą žalą, atliktų visus reikiamus tyrimus ir apie jų rezultatus tinkamai informuotų gyventojus

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ragindami užtikrinti sklandų atsakingų institucijų darbą šalinant gaisro Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje UAB "Ekologistika" padarinius.

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Kazys Starkevičius atkreipia dėmesį, kad gaisro paveiktose teritorijose iki šiol atlikti ne visi reikiami tyrimai.

  Pasak konservatorių, Aplinkos apsaugos agentūra, kuri matuoja aplinkos taršą ir skelbia užterštumo duomenis, net nėra paėmusi dirvožemio mėginių tyrimams gaisro paveiktoje teritorijoje, neištirtas šulinių vanduo, o vietiniai gyventojai pasigenda aiškios informacijos apie atliktus taršos matavimus ir tyrimų rezultatus.

  Pasak Kasčiūno, atsakingoms institucijoms trūksta sisteminio pasirengimo ir sklandaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

  "Įvairios žinybos nėra sutarusios, kuri už ką yra atsakinga, kuri kokius taršos matavimus ir tyrimus turi atlikti. Tai yra skandalinga. Toks tarpusavio nesusikalbėjimas į pavojingą situaciją stato daugybės žmonių likimus. Šiuo atveju prioritetas turi būti ne atsakingų institucijų tarpusavio nesutarimai, o žmogaus sveikata ir jo gyvenamosios aplinkos saugumas", — teigė Kasčiūnas.

  Premjero prašoma užtikrinti, kad atsakingos institucijos įvertintų visą gaisro padarytą žalą, atliktų visus reikiamus tyrimus ir apie jų rezultatus tinkamai informuotų gyventojus, neslėptų tiesos. Pasak Starkevičiaus, tai svarbu ne tik gyventojams, bet ir savivaldybėms, kurios priverstos spręsti uždavinius, kaip užkardyti taršių maisto produktų patekimą į vaikų darželius ir mokyklas.

  Kasčiūnas taip pat priminė, kad žemės ūkio ministras Andrius Palionis yra pažadėjęs, jog visi nuostoliai ūkininkams bus kompensuoti. Labai svarbu, kad kompensacijos būtų skirtos ne tik stambiesiems, bet ir smulkiesiems ūkininkams. Šias kompensacijas siūloma mokėti iš Vyriausybės rezervo lėšų.

  Šiuo metu gaisro paveiktose teritorijose draudžiama valgyti daržoves, vaisius, uogas, mėsos, pieno produktus, kiaušinius, gerti pieną. Taip pat rekomenduojama nežvejoti Nemune ir kūdrose, kurios patenka į užterštą teritoriją, neganyti galvijų, nenaudoti tvenkinių vandens gyvulių girdymui. Aplink Alytų gali tekti masiškai išskersti ir utilizuoti gyvulius.

  Be to, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atlikti pieno mėginių, paimtų iš gaisro paveiktose teritorijose esančių ūkių, tyrimai rodo, kad dioksinų koncentracija net aštuonis kartus viršija leistiną normą.

  Šiandien Vyriausybėje vyks Nacionalinio saugumo komisijos posėdis dėl gaisro padarinių ir jų šalinimo priemonių. Bus tariamasi dėl atsakingų institucijų koordinuotų veiksmų ir kompensacijų nuo gaisro nukentėjusiems ūkininkams.

  Gaisras padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" kilo praėjusią savaitę. Sudegė beveik du tūkstančius kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių, Alytaus rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau vėliau ji buvo atšaukta.

  Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Dar šia tema

  Alytaus meras papasakojo apie "dingusį" atstovą spaudai iš Vilniaus
  Pienas Alytaus rajone užterštas kenksmingomis medžiagomis
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, konservatoriai, Alytus

  Svarbiausios temos