02:49 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Kai kurie Seimo nariai ir Vyriausybė nepritaria, kad Nacionalinė šeimos taryba būtų steigiama kaip biudžetinė įstaiga

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nusprendė, kad numatyta Nacionalinė šeimos taryba, kuri patarinėtų šeimos klausimais, būtų steigiama kaip nauja biudžetinė įstaiga, rašoma Seimo pranešime.

  Komiteto narys, socialdemokratas Algirdas Sysas nepritarė ir nebalsavo už tokį sprendimą.

  Pasak jo, įstatymų projektus vertinti, kad jie nepadarytų žalos Lietuvos šeimoms, galima ir reikia.

  "Bet kam steigti dar vieną biudžetinę įstaigą su vadovu, kuriam reikės biuro, administracinio aparato, ir visa tai reikės finansuoti iš biudžeto. Juk kalbame apie tai, kaip mažinsime biurokratiją ir išlaidas jai. Valdantieji naikina gyventojams reikalingas valstybės tarnybas, o dabar steigia naują, kurios funkcijų tikrai gali imtis jau anksčiau veikusi Šeimos komisija", — sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas.

  Algirdui Sysui abejonių kelia ir pačios Nacionalinės šeimos tarybos sudėtis, kurioje be kitų visuomenininkų atstovų būtų ir šeimas atstovaujantys nariai.

  Anot parlamentaro, Seimas vėl veliasi į visuomenės kiršinimą dėl šeimos sąvokos.

  "Šiais laikais, kai šeimomis save laiko ir kartu gyvenantys, vaikus auginantys žmonės, nebūtinai susisaistę oficialiais santuokos pažymėjimais — vėl bus keliamas klausimas, kas ir kokias šeimas galės atstovauti toje Nacionalinėje taryboje, ir kokių žmonių interesai bus ginami. Vėl kuriamų įstatymų užribyje gali atsidurti be santuokos gyvenantys partneriai ir jų vaikai", — grėsmes visuomenei vardija socialdemokratas.

  Vyriausybė taip pat yra išreiškusi neigiamą nuomonę, kad Nacionalinė šeimos taryba būtų steigiama kaip biudžetinė įstaiga.

  Dar šia tema

  Lietuva su humoru: juokaujama Seime, Vyriausybėje, STT, bandoma prajuokinti net EK
  Seime siūloma skelbti pirmalaikius rinkimus
  Seime siūloma sukurti paramos vienišiems asmenims sistemą
  Tegai:
  vyriausybė, Seimo nariai

  Svarbiausios temos