22:13 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  199

  Lietuvos prezidentas tvirtina, kad šalies politika visada buvo ir bus taiki savo kaimynų atžvilgiu

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. JAV kariuomenės bataliono su dislokavimas Lietuvoje yra Lietuvos gynybos sustiprinimo priemonė, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  "Vienintelis tikslas NATO kariuomenės ir technikos dislokavimo Lietuvoje yra noras apsaugoti žmones nuo galimų intervencijų", — sakė jis.

  Pasak prezidento, Lietuva niekada neturėjo tikslo gąsdinti savo kaimynų. "Mūsų politika buvo, yra ir bus taiki", — teigė Nausėda.

  Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvyko JAV kariai ir karinė technika: maždaug 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinos "Bradley" ir kiti ginklai. Jie bus dislokuoti Pabradėje, 15 km nuo sienos su Baltarusija, iki kito pavasario.

  Pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas turėtų reaguoti į demonstratyvų NATO kariuomenės perkėlimą prie Baltarusijos sienų. Pasak jo, niekada anksčiau karinės pajėgos nebuvo taip demonstratyviai siunčiamos prie Baltarusijos sienų.

  "Mes tiesiog esame priversti reaguoti į tokias demonstracijas. Žinoma, turime suprasti, kad neturėtume žvanginti ginklais", — pareiškė Lukašenka. 

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos Federacijos ir sąjunginės Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų šalių isterija, nes siekia didinti pajėgas rytiniame flange.

  Dar šia tema

  NATO generalinis sekretorius ragina sąjungininkus padidinti karines išlaidas
  Karoblis ragina stiprinti šalies gynybą dėl tariamos "Rusijos grėsmės"
  KAM nupirks daugiau kaip 11 tūkst. šalmų už 2,3 mln. eurų
  Tegai:
  NATO, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos