16:20 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
  51

  Pasak Šarknicko, už prieš dvi savaites Alytuje kilusį gaisrą atsakingas savininkas, todėl jo lėšomis ir turėtų būti padengtos atliekų išvežimo išlaidos

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Seimo narys Robertas Šarknickas, "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" frakcijos atstovas, pasipiktino, kad atliekos po gaisro Alytaus "Ekologistika" padangų perdirbimo gamykloje išvežamos ir šalinamos valstybės lėšų sąskaita.

  Savo Facebook puslapyje jis parašė, kad tai turėtų sutvarkyti įmonės savininkas, nes tai yra jo šiurkščios klaidos. Politikas priminė, kad valstybės rezervo lėšos reikalingos miestui ir nukentėjusiems žmonėms.

  "Tai neteisingas sprendimas, prašau ministerijos išgirsti. Žinoma, kad reikia greitai sutvarkyti, bet reikia tai reaguoti ir nepamiršti kas turi atsakyti", — mano Šarknickas.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 15 dieną ir apėmė apie dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Iš pradžių Alytaus regione buvo paskelbta ekstremali padėtis, tačiau po pasitarimo buvo priimtas sprendimas ją atšaukti.

  Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų degimo produktų dalelių. Be to, paaiškėjo, kad užterštas vietinių ūkininkų pienas. Buvo nustatytas leistino dioksinų kiekio viršijimas.

  Situacija aplink gaisrą sukėlė visuomenėje skandalą. Alytaus meras Nerijus Cesiulis apkaltino valdžią melu dėl gaisro likvidavimo, tuo metu, kai ugniagesiai vis dar gesino smilkstančias padangas, bei sukritikavo Vidaus reikalų ministeriją už pavėluotą reakciją.

  Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete pasklido peticija, raginanti atleisti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

  Pirmadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Alytuje, kad įvertintų situaciją po gaisro. Jis apžiūrėjo įvykio vietą ir padėkojo ugniagesiams. Pranešama, kad dėl gaisro labiausiai nukentėjo Alytaus ir jo rajono teritorijos, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkst. žmonių. Kartu skelbiama, kad už Lietuvos teritorijos ribų nefiksuojamas aplinkos užteršimas.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)

  Dar šia tema

  Gaisras padangų sandėlyje Lietuvoje paveikė beveik 65 tūkstančius žmones
  Alytaus gyvenamuosiuose namuose aptiktos kenksmingos medžiagos
  Konservatoriai ragina Skvernelį išmokėti Alytaus ūkininkams kompensacijas
  Tegai:
  atliekos, gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos