04:34 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Amerikos ekspertai išreiškia susirūpinimą, kad kilus karo veiksmams su Rusija, NATO kariuomenės pajėgos negalės apsaugoti Suvalkų koridoriaus

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Labiausiai pažeidžiamas NATO pajėgų taškas yra Suvalkų koridorius — teritorija Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, rašo amerikiečių leidinys "The Daily Beast".

  Kaip pažymėta leidinyje, augant įtampai tarp  Rusijos ir NATO šalių, Rusijos ir Baltarusijos kariuomenė surengė bendras pratybas šalia Suvalkų koridoriaus.

  Tai yra hipotetinio maždaug 100 km ilgio koridoriaus, kuris galėtų sujungti Baltarusiją ir Kaliningrado sritį, pavadinimas, kur šiuo metu eina Lenkijos ir Lietuvos siena.

  Amerikos ekspertai išreiškia susirūpinimą, kad kilus karo veiksmams su Rusija, NATO kariuomenės pajėgos negalės apsaugoti koridoriaus. Tai lemia tiek didelės kariuomenės pajėgos, kurias Rusija gali greitai mobilizuoti, tiek pranašumas šarvuotų transporto priemonių atžvilgiu.

  Leidinyje paaiškinta, kad siekdamos išspręsti problemą, JAV šiuo metu ant savo "Stryker" šarvuočių montuoja sunkiuosius ginklus, taip pat šių metų rugsėjį pastatė naują NATO būstinę Vokietijoje.

  Baltijos šalys nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jų valdžia dažnai prašo NATO sudaryti jų teritorijose karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  Tegai:
  NATO, Rusija, Amerika

  Svarbiausios temos