06:22 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

  Lukašenka patvirtino savo ketinimą aplankyti Austriją ir Latviją

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus teigė, kad Lukašenka pirmą kartą po ilgos pertraukos lankysis ES ir lapkričio 12 dieną apsilankys Austrijoje

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik.  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka patvirtino savo ketinimą apsilankyti Austrijoje ir Latvijoje, praneša RIA Novosti.

  "Austrija, Latvija ir kitos šalys — tai langas po tos tvoros, kuri buvo pastatyta aplink mus. Be to, kai kurie įvedė sankcijas. Todėl mes turime naujame lygmenyje vėl iškirsti langus ir nutiesti kelius", — sako Baltarusijos prezidentas.

  Lukašenka pažymėjo, kad "prezidento užduotis (nuo Petro I laikų vis dar) yra iškirsti langą ten, kur mes manome esant reikalinga".

  Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Jei prezidentas atvyktų į Kiniją, Indiją, Artimuosius Rytus, Rusiją, dabar į Austriją, tada į Latviją ... tai reiškia, kad prezidentas turi nutiesti kelią ten. O tie, kas nori parduoti savo gaminius, turi sekti iš paskos. Tai mano užduotis", — sakė valstybės vadovas.

  Be to, jis pridūrė: kartais nutiesi kelią, iškerti langą, o viršininkai nenori ten eiti.

  "Todėl aš turiu dar kartą vykti ten derėtis. Aš jau pradedu prekiauti už kitus kitų. O po to žiūriu: jei jie nejuda, tai reikia siųsti juos ilsėtis ar dar kur nors", — sakė Lukašenka.

  Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus teigė, kad Lukašenka pirmą kartą po ilgos pertraukos lankysis ES, lapkričio 12 dieną apsilankys Austrijoje.

  2016 metų gegužės mėnesį Baltarusijos vadovas lankėsi  Romoje ir Vatikane, kur vyko oficialūs susitikimai. Prieš tai Lukašenka ilgą laiką nebuvo lankęsis ES šalyse, nes tai buvo susiję su jam ir daugeliui Baltarusijos pareigūnų taikomomis sankcijomis.

  Po vizito Italijoje ir Vatikane Baltarusijos valstybės vadovas buvo pakartotinai pakviestas į ES į įvairius renginius, tačiau vizitai neįvyko.

  Dar šia tema

  "Tai nenormalu": Lukašenka įvertino artėjančias NATO pratybas Baltijos šalyse
  Lukašenka paragino Rusijos piliečius nežiūrėti į baltarusius kaip į priešus
  Lukašenka teigė, kad Rusija yra ideologija, kurios neįmanoma iš jo "išmesti"
  Lukašenka nurodė paruošti atsaką dėl JAV tankų dislokavimo Lietuvoje
  Baltarusija atsakys į JAV tankų dislokavimą Lietuvoje, pareiškė Lukašenka
  Tegai:
  Austrija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos