04:48 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  138

  Į Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų, didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Rytoj, lapkričio 4 dieną, Lietuvoje prasideda karinės pratybos "Geležinis vilkas 2019-II", kuriose dalyvaus beveik 4000 karių iš 11 NATO šalių, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

  Į Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų. Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis.

  Pagrindinis pratybų "Geležinis vilkas 2019-II" etapas truks iki lapkričio 18 dienos, technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18-22 dienomis. Iš viso pratybose dalyvaus beveik 1000 karinės technikos vienetų: tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

  Visos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų.

  Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" organizuojamuose mokymuose "Geležinis vilkas 2019-II" beveik 4000 Lietuvos ir sąjungininkų karių iš Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos treniruosis palaikyti tarpusavio sąveiką planuojant ir atliekant puolimo bei gynybos operacijas.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos Federacijos ir sąjunginės Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Tačiau Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų šalių isterija, siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Neaiškios NATO pratybos": koks yra Baltijos vaidmuo "priešakinėje pozicijoje"
  Rusijos gynybos ministerija: branduolinės pratybos nėra nukreiptos prieš kitas šalis
  Lietuvoje prasidėjo kibernetinio saugumo pratybos
  Paviešintas JAV bombonešių B-52 pratybų Lietuvoje vaizdo įrašas
  Tegai:
  Lietuva, poligonai, Pabradė

  Svarbiausios temos