21:49 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  NATO generalinis sekretorius taip pat patikino, kad organizacija padės Kijevui stiprinti reformas ir modernizuoti visuomenę, kad šalis galėtų įstoti į aljansą

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu televizijos kanalui "1+1" metu patikino, kad Ukraina prisijungs prie NATO.

  "Visos sąjungininkės sutarė, kad Ukraina taps NATO nare. Juodkalnija įstojo į NATO tik prieš dvejus metus, Šiaurės Makedonija taps NATO nare po kelių mėnesių, ir mes tai matėme anksčiau — po Berlyno sienos griūties. Lenkija, Baltijos šalys — niekas net įsivaizduoti negalėjo, kad jos bus NATO sudėtyje", — teigė Stoltenbergas.

  Jis taip pat pažadėjo, kad organizacija padės Kijevui stiprinti reformas ir modernizuoti visuomenę, kad šalis galėtų įstoti į aljansą.

  Žurnalisto paklaustas, ar NATO nepaliks Ukrainos "pilkojoje zonoje" tarp Rusijos ir Europos, Stoltenbergas pažymėjo, kad ši šalis yra viena iš 40 aljanso partnerių.

  "Kai kurioms šalims partnerystė yra pirmas žingsnis link narystės. Tačiau visoms šalims partnerystė yra nuolatiniai santykiai su NATO. Reikėtų suprasti, kad tarp "jokių santykių" ir "pilnavertės narystės" statuso yra didelis atstumas", — teigė generalinis sekretorius.

  Jis pridūrė, kad prieš Ukrainai visapusiškai tampant NATO nare, reikia "galvoti apie tai, ką organizacija gali nuveikti kartu su šia šalimi".

  Spalio pabaigoje per kalbą Parlamente Stoltenbergas teigė, kad stojimo į aljansą kelias nėra lengvas, o norintiems pereiti jį reikia didelių reformų, tačiau Ukrainai durys į NATO išlieka atviros.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  Zelenskio komandos nariai mano, kad Ukraina neišgyvens be ES ir NATO
  Tegai:
  visuomenė, reformos, NATO, Kijevas

  Svarbiausios temos