23:10 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  45

  Antradienį vykusiame VRK posėdyje buvo nutarta, kad Titovas netenka Klaipėdos miesto tarybos nario mandato, nes jo atžvilgiu įsigaliojo apkaltinamasis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį panaikino Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo mandatą. Posėdis buvo transliuojamas YouTube.

  Titovo mandato panaikinimą posėdžio metu paaiškino VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė. Ji priminė, kad savivaldybių tarybų narių įgaliojimai nutrūksta prieš terminą pagal apkaltinamąjį nuosprendį. Titovui tiks nuosprendis įsigaliojo dar spalio mėnesį.

  "Pati vakar kalbėjau su Titovu. Jis pradėjo aiškinti, kad tai politinė byla, jis nesutinka su sprendimu, bet mes į tuos dalykus nežiūrime. Iš V. Titovo supratau, kad jis skundo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dar nepateikė, bet tikriausiai kreipsis. Ta byla gali vykti metus ar dvejus, o įstatymas aiškiai nurodo, kada tarybos narys netenka mandato", — teigė Daniškevičiūtė.

  VRK pirmininkė teigė, kad viskas vyksta pagal įstatymą, nes įsiteisinus teismo sprendimams, atsiranda pagrindas nutraukti tarybos nario įgaliojimus.

  Pasak jo, jei po kasacinio sprendimo kas nors pasikeis, VRK grįš į posėdį ir situacija bus nagrinėjama.

  Titovo pašalinimas įvyko bendru VRK narių sutarimu. Jo vietą turėtų užimti komiteto "Titov ir teisingumas" narė Ela Andrejava, kuri, jei neatsisakys mandato, turėtų prisiekti per artimiausią miesto tarybos posėdį.

  Spalio 17 dieną Klaipėdos apygardos teismas atmetė Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo apeliacinį skundą. Titovas prašė jį išteisinti ir iš naujo vertinti istorinius faktus bei byloje surinktus įrodymus. Jo manymu, pats prokuratūros įsikišimo faktas yra nepriimtinas.

  Kartu buvo atmestas ir prokuroro apeliacinis skundas. Prokuroras Simonas Genys prašė nuteistajam skirti griežtesnę bausmę — nuteisti lygtinai. Buvo reikalaujama skirti Titovui 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 2 metams.

  Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tik sumažino iki 10 tūkst. eurų baudą, kurią šių metų gegužę skyrė Klaipėdos apylinkės teismas už "partizanų vado" Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo niekinimą.

  Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

  Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas prisidėjimu prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas: Tautinių mažumų įstatymas turėtų būti parengtas joms dalyvaujant
  Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
  "Raganų medžioklė" ir ginčas su Ryga dėl Astravo AE: kaip Lietuva praranda sąjungininkus
  Titovas atskleidė detales apie apeliaciją "Ramanausko byloje"
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos