23:49 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  92

  Politikas ketina apskųsti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą teisme, nepaisant to, kad pastarojo meto teismų praktika rodo, jog Lietuvoje sunku pasiekti teisingumą

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija nevaržomai traktuoja įstatymus, nurodydama į nuostatą, kuri, jo manymu, įsigalioja tik apkaltos metu, sakė Viačeslavas Titovas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Aš, žinoma, apskųsiu šį sprendimą, nes manau, kad rinkimų komisija padarė didžiulę klaidą. Tačiau pastarųjų dienų teismų praktika rodo, kad, deja, dabar Lietuvos Respublikoje yra labai sunku rasti teisingumą. Aš, žinoma, pabandysiu tai užginčyti, iki Konstitucinio Teismo prieisiu, kuris galėtų peržiūrėti šią nuostatą ir parodyti, ar rinkimų komisija teisiškai priimta tokį sprendimą, ar ne", — sakė jis.

  Titovas pridūrė, kad tie, kurie yra už šio politinio persekiojimo, pralaimėjo, nes net jei teismai atsisakys stoti į jo pusę, jo bendražygiai užims jo vietą Klaipėdos miesto taryboje.

  "Jie taip pat gins mūsų vertybes, klaipėdiečių interesus miesto taryboje. Labai keista tai atrodo, kai tūkstančiai klaipėdiečių balsavo už žmogų, tai yra, davė mandatą, o dešimt valdininkų šį mandatą atima. Tokia mūsų demokratijos kaina", — sakė jis.

  Antradienį Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad nušalina Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą, Lietuvos rusų sąjungos vietinio skyriaus vadovą. 

  Titovo mandato panaikinimą posėdžio metu paaiškino VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė. Ji priminė, kad savivaldybių tarybų narių įgaliojimai nutrūksta prieš terminą pagal apkaltinamąjį nuosprendį.

  Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

  Gegužės mėnesį teismas Titovui skyrė 12 000 eurų baudą, tačiau vėliau Klaipėdos apygardos teismas šią sumą sumažino iki 10 000 eurų.

  Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas prisidėjimu prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

  Lietuvoje "miško broliai" yra nacionalistiniai ginkluoti judėjimai, veikę šalyje 1940–1950 metais. Jie prisidėjo prie civilių gyventojų ir sovietų partijos darbuotojų žudymo.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
  Titovas: Lietuvos teisingumas paverčia nekaltus gyventojus nusikaltėliais
  Tegai:
  Lietuva, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos