00:33 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)
  94

  Baltarusijos specialistai darbo tvarka ketina apsilankyti Rusijos Federacijoje, kur gaus visas reikalingas žinias tiesiai iš "Rosatom" reaktoriaus gamintojo, tikina ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje po susitikimo su Suomijos prezidentu Sauli Niiniste paragino Suomijos specialistus prisidėti prie Astravo AE statybų, kad būtų užtikrintas jėgainės saugumas.

  Anot jo, branduolinės energijos srityje būtina pasisemti Suomijos patirties. Lietuvos vadovas įsitikinęs, kad Suomijos specialistai gali padėti Baltarusijai pritaikyti visus būtinus kokybės standartus.

  Interviu Sputnik Lietuva branduolinės energetikos ekspertas, Pilietinių iniciatyvų tyrimų ir plėtros fondo prezidentas "Osnovanije" Aleksejus Anpilogovas teigė, kad Nausėda aiškiai neištyrė šios medžiagos, nes Suomijos atominėse elektrinėse įrengti sovietmečio pirmosios kartos VVER-440 reaktoriai, kurios sėkmingai veikia iki šiol.

  "Mano požiūriu, Baltarusijos specialistai darbo tvarka atvyks į naujausias Rusijos jėgaines su reaktoriais, kokį turės Baltarusija, pastatyti pagal AE-2006 projektą, ir gaus visas reikalingas žinias tiesiai iš "Rosatom" reaktoriaus gamintojo. Tai, kad šis reaktorius, priklausantis paskutinei, trečiajai kartai, kuri tik pradedama eksploatuoti Vakaruose, yra statomas tokiomis priemonėmis, man akivaizdu, kad Rusija lenkia visus naujų, patikimų, saugių ir apsaugotų nuo visų mums žinomų avarijų reaktorių kūrimu", — teigė ekspertas.

  Anpilogovas pridūrė, kad Lietuvos prezidentas turėtų išstudijuoti klausimo esmę, kad skelbdamas savo politinius pareiškimus, nesusijusius su realia branduolinės pramonės situacija, neatrodytų gėdingai.

  Atravo AE, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко, Александр Шурмелев

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos vystomą Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Lietuvos politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)

  Dar šia tema

  Ekonomistas: sankcijų atžvilgiu Astravo AE taps antruoju "Nord Stream-2"
  Vaičiūnas pažadėjo, kad Baltarusijos AE elektra nepateks į Lietuvą
  Lietuva stiprins ryšius su Japonija energetikos srityje
  Tegai:
  Suomija, Gitanas Nausėda, Astravo AE

  Svarbiausios temos