11:58 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

  JAV žiniasklaida: Venckienė jau pakeliui į Lietuvą

  © Photo: facebook / Neringa Venckiene
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (29)
  10010

  Buvusios teisėjos sūnus Karolis dar trečiadienio naktį paskelbė, kad jo motina jau įsodinta į lėktuvą

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Buvusi Lietuvos Seimo narė, buvusi teisėja Neringa Venckienė jau keliauja į Lietuvą, savo Facebook paskyroje trečiadienio naktį pasidalino jos sūnus Karolis Venckus.

  "Ką tik gavau informacijos iš patikimų šaltinių, kad mama jau nuvežta į O'Hare oro uostą Čikagoje, ir buvo įsodinta į lėktuvą", — parašė vaikinas.

  Vėliau Venckus savo puslapyje paskelbė Čikagos naujienų laidos ištrauką, kurioje žurnalaistai taip pat teigė, kad Venckienė jau keliauja į Lietuvą.

  Žurnalistas reportaže pasakoja, kad moteris grąžinama į valstybę, kurioje ji labiausiai bijo būti.

  "Associated Press" rašo, jog Karolis Venckus dar anksčiau atskleidė, kad jo motina, antradienį jam pranešė, kad Čikagos kalėjimo sargybiniai liepė jai susirinkti jos daiktus ir kad ji buvo išvežta.

  Praėjusių metų balandžio mėnesį JAV valstybės departamentas patvirtino Venckienės ekstradiciją į Lietuvą. Po to buvusi deputatė pateikė apeliacinį skundą su prašymu iš naujo apsvarstyti teismo sprendimą, o rugsėjį jos gynyba paprašė atidėti ekstradiciją.

  Rugsėjo 11 dieną paaiškėjo, kad JAV Venckienės ekstradicija stabdoma trisdešimčiai dienų. Amerikos žiniasklaidos duomenimis, ekstradicija buvo sustabdyta 30 dienų todėl, kad tiek laiko prireiks JAV Aukščiausiajam Teismui peržiūrėti ekstradicijos įstatymą, pagal kurį Venckienė turi būti grąžinama į Lietuvą.

  Spalio viduryje buvo skelbiama, kad Čikagos federalinių prokurorai nebemato kliūčių Venckienės išdavimui. Ekstradicijos data nebuvo nurodoma. Anksčiau Venckus teigė, kad buvo atmestas prašymas dar kartą išnagrinėti sprendimą dėl Venckienės ekstradicijos į Lietuvą, nors dauguma teisėjų sutiko, kad Vilniaus kaltinimai atrodo politiškai motyvuoti. Anot jo, iš 39 pateiktų kaltinimų liko tik keturi.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (29)

  Dar šia tema

  Venckienė iš JAV kalėjimo pareiškė, kad Lietuvoje jos laukia tik mirtis
  Venckienė negaus sąžiningo teismo Lietuvoje, pareiškė jos sūnus
  Tegai:
  Karolis Venckus, Neringa Venckienė, JAV

  Svarbiausios temos