10:49 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Šalies vadovas pažadėjo papasakoti forumo svečiams apie "gerovės valstybę", kurią jis bando kurti savo šalyje

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus Davose sausio 21–24 dienomis vyksiančiame Pasaulio ekonomikos forume, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Šalies vadovas pažadėjo forume papasakoti apie "gerovės valstybės" viziją. 

  "Šis klausimas tampa globaliu reiškiniu, kuomet vis labiau įsitikinama, kad ekonominė pažanga savaime nereiškia socialinės pažangos ir neretai didina atskirtį", — teigia prezidentas.

  Į jubiliejinį 50-ąjį pasaulinį forumą žada atvykti rekordinis skaičius politikos, verslo, akademinės ir kultūros bendruomenių lyderių. 

  Davose laukiama AV Prezidento Donaldo Trumpo, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono, Jungtinės Karalystės Premjero Boriso Johnsono, Kanados Ministro Pirmininko Justino Trudeau.

  Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų, Pasaulio banko atstovai taip pat planuoja dalyvauti forume. Jame taip pat susirinks apie 400 valstybių atstovų ir daugiau nei 2000 verslo įmonių vadovų.

  Davose Nausėda planuoja su pasaulio šalių vadovais pasidalinti Lietuvos plėtros vizija pasaulyje, dalyvauti forumo diskusijose bei neformaliuose pasaulio ekonomikos lyderių susitikimuose. 

  Nausėda taip pat planuoja kalbėtis su didžiausių verslo korporacijų vadovais ir pakviesti juos plėsti verslą bei investuoti Lietuvoje.

  Paskutiniame forume Davose dalyvavo buvusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji daugiausia kalbėjo apie "Brexit" ir jo pasekmes Europos šalims.

  Dar šia tema

  Nausėda sukritikavo subsidijų žemės ūkiui mažinimą
  Nausėda papasakojo apie savo sveikatos būklę
  Nausėda ragina Suomiją bendradarbiauti dėl Astravo AE
  Tegai:
  Pasaulio ekonomikos forumas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos