11:47 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Pati Estijos prezidentė pareiškė, kad neketina priimti sprendimo viena ir aptars kvietimą su partneriais ir sąjungininkais

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Estijos Parlamente kilo diskusija dėl galimos Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid kelionės į Maskvą gegužės 9 dieną, nepaisant to, kad iš Rusijos dar nebuvo gautas oficialus kvietimas. Apie tai praneša Sputnik Estija.

  Estijos Centro partijos pirmininko pavaduotojas Jaanus Karilaidas mano, kad toks vizitas nekelia grėsmės šalies interesams. Be to, kvietimą dalyvauti Pergalės dienos minėjime Maskvoje galima laikyti teigiamu Rusijos vadovo Vladimiro Putino atsakymu į Kaljulaid pasiūlymą dalyvauti finougrų tautų suvažiavime Tartu, pažymėjo politikas.

  Estijos tautinių konservatorių partijos (EKRE) deputatai yra kitokios nuomonės. Šios partijos pirmininko pavaduotojas, Parlamento pirmininkas Hennas Põlluaasas mano, kad dalyvavimas renginiuose Pergalės dienos proga Maskvoje yra nepriimtinas.

  "Jei Estijos prezidentė bent kiek išmano istoriją, ji neturėtų dalyvauti tokiame renginyje", — sakė jis.

  Põlluaasas taip pat teigė, kad kviesdama Putiną į Tartu Estija davė "klaidingą signalą".

  Tuo tarpu Kaljulaid pareiškė, kad nesiruošia priimti sprendimo viena.

  "Kai ateis toks kvietimas, aš jį apsvarstysiu su mūsų partneriais ir sąjungininkais", — sakė valstybės prezidentė.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu patarė Kaljulaid nevykti į Maskvą gegužės 9 dieną, jei bus gautas toks kvietimas. Jis pareiškė, kad labai skeptiškai vertina galimą kelionę, nes šalys skirtingai vertina Antrojo pasaulinio karo istoriją.

  Kaip rašė "Sputnik Lietuva", prieš kurį laiką Kaljulaid pakvietė Putiną į finougrų tautų suvažiavimą Tartu, kuris vyks 2020 metų vasarą. Be to, Estijos prezidentė pakvietė valstybių vadovus kartu aplankyti jos šalį su dvišaliais vizitais, kad "tęstųsi konstruktyvios diskusijos".

  Šių metų balandį Estijos vadovė lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Rusijos Federacijos prezidentu. Šalys aptarė dvišalius santykius ir ekonominius klausimus.

  Kaimyninės Baltijos šalys kritikavo Kaljulaid dėl vizito. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad "nekoordinuoti" Estijos valdžios veiksmai kelia grėsmę Baltijos šalių vienybei. Tuo tarpu pati Kaljulaid teigė, kad "kalbėti su visais kaimynais — natūralu".

  Dar šia tema

  Amerikos žurnalistą nustebino požiūris į rusus Estijoje
  Politologas: Estijai pavyzdys turėtų būti Suomija, o ne Lietuva su Latvija
  Estijos URM vadovas rekomendavo Kaljulaid nevykti į Maskvą gegužės 9 dieną
  Tegai:
  Maskva, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos