16:52 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Konservatorius pasiūlė Lietuvos ministrų kabineto vadovui sudaryti saugumo susitarimą su JAV, kaip anksčiau buvo padaręs Estijos ministras pirmininkas

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Laurynas Kasčiūnas paragino sudaryti 5G tinklo saugumo susitarimą su JAV, kuris užtikrins tik tiekėjų, kurie "atitinka transatlantinius saugumo kriterijus", dalyvavimą.

  Apie tai Kasčiūnas rašė savo Facebook puslapyje.

  "Vakar kreipiausi į premjerą Saulių Skvernelį siūlydamas sekti Estijos pavyzdžiu ir sudaryti susitarimą su JAV dėl 5G ryšio tinklų saugumo, kuris leistų užtikrinti, kad diegiant 5G ryšio infrastruktūrą Lietuvoje dalyvautų tik transatlantinius saugumo kriterijus atitinkantys tiekėjai", — rašė jis.

  Kasčiūnas prie įrašo prisegė Lietuvos premjerui skirto kreipimosi nuotrauką.

  Praėjusią savaitę JAV Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jüri Ratas) pasirašė 5G tinklo saugumo susitarimą su viceprezidentu Maiku Pensu (Mike Pence), pagal kurį Kinijos "Huawei" neturi galimybės patekti į Estijos rinką.

  Dokumente sakoma, jog Estija žada kruopščiai tikrinti, kad įrangos gamintojas būtų nepriklausomas nuo vyriausybės. JAV anksčiau apkaltino "Huawei" bendradarbiaujant su Kinijos kariuomene ir žvalgyba bei galbūt šnipinėjant klientus, o dabar ragina kitas šalis nenaudoti "Huawei" infrastruktūros ir įrangos pereinant prie 5G.

  "Huawei" vadovas Baltijos šalyse Rikis Čenas (Ricky Chen) susirūpinęs dėl galimos pasirašytos sutarties įtakos bendrovės verslui Estijoje. Jis taip pat pažymėjo, kad JAV kaltinimai yra politiškai motyvuoti ir pažeidžia rinkos konkurencijos principus.

  Dar šia tema

  Seime siūloma sukurti paramos vienišiems asmenims sistemą
  Konservatoriai ragina Skvernelį išmokėti Alytaus ūkininkams kompensacijas
  Tegai:
  Huawei, Kinija, Estija, Lietuva, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos