07:54 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Konservatorių partijos atstovas priminė, kad Lietuva "Putino draugą" įtraukė į asmenų, kuriems draudžiama įvažiuoti, sąrašą dar prieš pusmetį

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Seimo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" frakcijos atstovas Laurynas Kasčiūnas džiaugiasi, kad Latvija seka Lietuvos pavyzdžiu ir įtraukė Rusijos dainininką Grigorijų Lepsą į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į valstybę, sąrašą.

  Pasak jo, gera, kad "mes kaimynams galim gerą pavyzdį parodyti".

  "Klaipėdoje jau buvo pasirodžiusios reklamos, kviečiančios į Putino draugo Lepso koncertą Latvijoje. Tačiau Latvijos užsienio reikalų ministras padarė tai, ką prieš gerus pusę metų mūsų siūlymu padarė Lietuva — įtraukė šį asmenį į neįvažiuojančiųjų sąrašą. Kartais ir mes kaimynams galim gerą pavyzdį parodyti", — parašė Facebook Kasčiūnas.

  Lapkričio 1 dieną Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius įtraukė Rusijos atlikėją Grigorijų Lepsą į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą.  

  Pats dainininkas vėliau sakė, kad jis yra pasirengęs atsakyti į visus Latvijos teisingumo klausimus. Dainininkas interviu vietiniam televizijos kanalui teigė, kad jam gaila, jog viskas taip susiklostė. Jis pabrėžė, kad prireikus galima "atrasti dokumentus", ir jei kas nors suras apie jį kažką blogo, tuomet jie gali "drąsiai pasodinti jį į kalėjimą". Be to, jis pabrėžė, kad būdamas Rusijos piliečiu, nemato nieko blogo remti savo valstybės prezidentą Vladimirą Putiną.

  Liepą Latvijoje jau kilo skandalas dėl Grigorijaus Lepso. Teisingumo ministras Janis Bordansas apkaltino vidaus reikalų ministrą Sandį Girgeną "netinkamu" elgesiu už tai, kad jis apsilankė Lepso koncerte Jūrmaloje. Bordanso teigimu, toks poelgis "pažemino Latvijos valstybę".

  Šių metų gegužę konservatorių iniciatyva Lepsui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. Kaip "pateisinimą" Lietuvos valdžios institucijos paminėjo JAV žiniasklaidos straipsnius apie atlikėjo įsitraukimą į nusikalstamas struktūras. Pažymėtina, kad straipsnių autoriai remiasi abejotinais šaltiniais.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada sureagavo į Lietuvos ketinimą uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį
  Zacharova įvardijo draudimo Lepsui patekti į Lietuvą priežastį
  Rusijos ambasada pakomentavo draudimą Lepsui įvažiuoti į Lietuvą
  Tegai:
  Lietuva, Latvija, Grigorijus Lepsas, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos