09:01 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Poligone Pabradėje, taip pat apleistose buvusių gamyklų teritorijose prie Švenčionėlių įrengę laikinus susitelkimo rajonus, pagrindiniai mokymų dalyviai pradėjo ruoštis netrukus prasidėsiančioms puolimo ir gynybos operacijoms

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Šią savaitę prasidėjusių pratybų "Geležinis vilkas 2019-II" dalyviai per dvi dienas Lietuvos keliais atvyko į mokymų vietas, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Poligone Pabradėje, taip pat apleistose buvusių gamyklų teritorijose prie Švenčionėlių įrengę laikinus susitelkimo rajonus, pagrindiniai mokymų dalyviai  pradėjo ruoštis netrukus prasidėsiančioms puolimo ir gynybos operacijoms.

  Pratybų metu treniruojantis atlikti puolimo ir gynybos veiksmus, bus veikiama "pajėgos prieš pajėgas" principu, kuomet vieni pratybose dalyvaujantys daliniai gaus užduotį atlikti puolimą, kiti — gynybą.

  Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" organizuojamuose mokymuose "Geležinis vilkas 2019-II" beveik 4 000 Lietuvos ir sąjungininkų karių iš Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos treniruosis palaikyti tarpusavio sąveiką planuojant ir atliekant puolimo bei gynybos operacijas.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos Federacijos ir sąjunginės Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Tačiau Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų šalių isterija, siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Tai nenormalu": Lukašenka įvertino artėjančias NATO pratybas Baltijos šalyse
  Lietuvoje prasidėjo kibernetinio saugumo pratybos
  Kitą savaitę prasidės tarptautinės pratybos "Geležinis vilkas"
  Tegai:
  poligonai, Pabradė

  Svarbiausios temos