01:40 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (63)
  151

  Vilnius galėtų įtraukti tokį žmogų kaip Paleckis į valstybės valdymą, tačiau vietoje to jį nori apkaltinti neegzistuojančiais nusikaltimais, mano Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Šiuo metu Lietuvoje vyksta "raganų medžioklė" ir todėl žurnalistą, Lietuvos opozicijos politiką, buvusį Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" (SLF) pirmininką Algirdą Paleckį bandoma sužlugdyti, interviu Sputnik Lietuva pasakė Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas, tarptautinio judėjimo "Pasaulis be nacizmo" prezidiumo narys, "Latvijos be nacizmo" regioninio skyriaus vadovas Josifas Korenas.

  Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius laukia šios organizacijos atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemo Deziro reakcijos į žurnalisto Algirdo Paleckio persekiojimą Lietuvoje.

  Savo kalboje jis pabrėžė, kad Lietuvoje žmonės ir toliau persekiojami dėl politinių motyvų dėl to, kad jie išreiškia kitokią nei oficialaus Vilniaus poziciją.

  Josifas Korenas abejoja, kad ESBO reakcija gali rimtai paveikti Paleckio likimą, nes organizacijos pareiškimai paprastai yra rekomendacinio pobūdžio.

  "Šiandien Lietuvoje vyksta raganų medžioklė. Ir netgi toli gražu ne prorusiškų pažiūrų Lietuvos parlamentarai piktinosi, kad Paleckis buvo paskelbtas šnipu. Tai Lietuvos patriotas, labai išsilavinęs žmogus. Sakyti, kad jis yra šnipas — absoliuti kvailystė", — pažymėjo jis.

  Korenas priminė, kad visa geopolitika dabar kuriama, remiantis "beprotiškos rusofobijos" pagrindu, ir klausimai nustoja būti svarstomi iškart po frazės "jis veikė Rusijos naudai". Anot jo, Lietuvos valdžia pasielgtų geriau, jei įtrauktų Paleckį į vyriausybės valdymą, bet vietoje to ji bando jį sužlugdyti.

  Paleckis kalinamas nuo praėjusio rudens. Jis buvo areštuotas pateikus įtarimus "šnipinėjimu Rusijos Federacijos naudai". Per metus jo areštas kelis kartus buvo pratęstas, byla nagrinėjama beveik slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos.

  Pats Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (63)

  Dar šia tema

  "Silpna valstybė": buvęs Kauno meras pakomentavo "Paleckio bylą"
  "Savų nepalieka": Baltijos šalyse vyko Paleckio palaikymo piketai
  Lietuvos deputatas Paleckiui pateiktus įtarimus pavadino absurdiškais
  Lietuva nusprendė numarinti Paleckį kalėjime
  Tegai:
  Lietuva, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos