03:58 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad aljanso partneriai turėtų prisidėti prie organizacijos plėtros, o ne silpninti ją savo veiksmais

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono žodžius apie krizę NATO, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos vadovo spaudos tarnybą.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas interviu ''The Economist" teigė, kad "NATO smegenys mirusios". Jo nuomone, aljansas neturi jokios koordinacijos priimdamas strateginius sprendimus. Jis taip pat pridūrė, kad Europa turi "atsibusti" ir pradėti kaupti gynybos potencialą, nes ji yra "ant bedugnės krašto".

  "Kalbėti, kad NATO ištiko smegenų mirtis būtent šiuo metu, kai sprendžiame principinius NATO klausimus ir kai kalbame apie tai, kad NATO partneriai turi labiau prisidėti prie paties NATO gyvybingumo, — tai bent patys ir nedarykime taip, kad NATO silpnėtų", — sakė Nausėda.

  Lietuvos vadovas NATO pavadino "absoliučiai būtinu gynybos įrankiu nuo išorinių grėsmių". Nausėda taip pat paragino nekurti institucijų, kurių tikslas būtų konkuruoti ar pakeisti Šiaurės Atlanto aljansą.

  Anksčiau į Makrono žodžius sureagavo NATO. Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad nepritaria Prancūzijos prezidento nuomonei, ir pridūrė, kad organizacija vis dar stipri.

  Savo ruožtu JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas NATO pavadino svarbiausia istorine strategine partnere.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad Makronas paskelbė griežtą verdiktą aljansui. Jo nuomone, Prancūzijos prezidentas leido suprasti, kad Rusija nėra pagrindinė NATO problema, ir tai yra tik "išgalvotas galvos skausmas".

  Dar šia tema

  Nausėda sukritikavo subsidijų žemės ūkiui mažinimą
  Ekonomistas: Davose Nausėda kalbės apie neegzistuojančius pasiekimus
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, NATO, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos