07:04 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Bendras Baltijos šalių pareiškimas buvo padarytas 30-ųjų Berlyno sienos griūties metinių proga

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai paragino Europą suvienyti jėgas.

  Ministrai padarė bendrą pareiškimą 30-ųjų Berlyno sienos griūties metinių proga, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Šią dieną Baltijos šalių ministrai pavadino "blogio imperijos žlugimu".

  Savo pareiškime Baltijos šalys pareiškė, kad "Berlyno siena tapo vieno tamsiausių istorijos puslapių — Europos padalijimo — simboliu", ir pridūrė, kad ji primena tikrąją laisvės kainą.

  "Turime suvienyti jėgas ir sužlugdyti visas pastangas sukiršinti Europos tautas ar pastatyti naujas sienas. Europos vienybė ir stiprybė nėra savaime suprantamas dalykas, nes reikalauja sunkaus darbo ir išminties priimant sprendimus", — rašoma bendrame Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu ir Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus pareiškime.

  Baltijos šalių valdžios ne kartą pareiškė, kad jų įstojimas į TSRS buvo "okupacijos" padarinys. Lietuva, Latvija ir Estija nuolat kovoja su "okupacijos padariniais" ir reikalauja atlyginti "žalą".

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Baltijos šalių prisijungimas 1940 metais neprieštaravo nė vienam tarptautinės teisės punktui. Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžia ne tik netrukdė sovietų kariuomenei patekti į respublikas, bet ir išreiškė aiškų sutikimą.

  Visą sovietmetį Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinės valdžios institucijos, respublikos gaudavo nemažų lėšų pramonės, infrastruktūros ir socialinei sferai plėtoti.

  Dar šia tema

  Talinas bijo Maskvos kvietimo į Pergalės dienos minėjimą
  Nausėda su Popiežiumi aptarė "Rusijos veiksmus" Baltijos šalyse
  Estijoje kilo nesutarimų dėl galimos Kaljulaid kelionės į Maskvą
  Tegai:
  Lietuva, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos