21:07 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Nausėda patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisas dėl nuteistųjų mainų už šnipinėjimą

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Anksčiau žiniasklaida pranešė apie artėjančius nuteistųjų mainus už šnipinėjimo veiklą tarp Vilniaus ir Maskvos, tačiau Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė neturinti informacijos šiuo klausimu

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisas, apibrėžiančias asmenų, nuteistų už šnipinėjimą, mainų su kitomis šalimis tvarką. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Anot Lietuvos vadovo, šie pokyčiai atitinka "valstybės nacionalinio saugumo interesus" ir yra tinkami kaip "teisinis Lietuvos piliečių apsaugos mechanizmas".

  Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Praėjusią savaitę Seimas balsų dauguma priėmė atitinkamas pataisas. 76 parlamentarai balsavo už, du buvo prieš, aštuoni susilaikė.

  Anksčiau Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Rusija, Norvegija ir Lietuva ruošiasi keistis asmenimis, nuteistais už šnipinėjimo veiklą. Visų pirma, buvo kalbama apie rusą Nikolajų Filipčenką ir du Lietuvos piliečius — Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį. Be to, buvo teigiama, kad jie norėjo iškeisti Rusijoje sulaikytą norvegą Frodę Bergą į Norvegijoje sulaikytą atitinkamo statuso rusą, tačiau tokių žmonių tiesiog nėra.

  Taip pat pranešta, kad Lietuvos malonės komisija surengs posėdį, kurio metu bus svarstomas prašymas dėl malonės Lietuvoje nuteistiems rusams.

  Tuo tarpu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Rusija neturi informacijos apie artėjančius nuteistųjų mainus už šnipinėjimą tarp Maskvos ir Vilniaus.

  Dar šia tema

  Nausėda: Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių ES ir NATO
  Šveicarijos žiniasklaida papasakojo apie Makrono "dovaną" Rusijai
  Tegai:
  Maskva, Vilnius, šnipinėjimas, įstatymas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos