04:52 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Astravo AE, archyvinė nuotrauka

  Neverovičius: RF dalyvavimas Astravo AE projekte neatitinka Minsko interesų

  © Photo : vk / РУП "Белорусская АЭС"
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (244)
  42

  Lietuvos vadovo patarėjas Jaroslavas Neverovičius mano, kad elektrinė yra Maskvos "įrankis turėti daugiau įtakos"

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Astravo atominės elektrinės paleidimas turi būti atidėtas, kol Minskas įvykdys streso testus. Šią nuomonę išsakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas, buvęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

  Anot jo, sprendimas atvežti kurą, įkrauti ir paleisti elektrinę vis atidedamas. 

  "Manome, kad tie sprendimai turėtų būti visai atidėti iki to, kol bus įgyvendintos visos streso testų rekomendacijos, kurias Europos Sąjungos ekspertai rekomendavo Baltarusijai", — cituoja politiką "Ekspress-nedelia" su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Neverovičius pridūrė, kad Minskas turi susirūpinti, jog Astravo AE tampa labiau Rusijos, o ne Baltarusijos projektu. Prezidento patarėjo nuomone, objektas yra "įrankis Rusijai turėti daugiau įtakos".

  "Manau, kad šitoje vietoje reikėtų pastebėti, kad pačios Baltarusijos interesas yra matyti tą procesą ir jam nepasiduoti", — sakė jis.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Baltarusijos AE

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos vystomą Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Lietuvos politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Baltarusijos valdžios institucijos ne kartą pažymėjo, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Minskas pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Anksčiau Europos kaimynystės politikos komisaras Johannesas Hahnas pareiškė, kad ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimas bus pasirašytas tik tuo atveju, jei bus pasiektas susitarimas dėl Baltarusijos AE.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (244)

  Dar šia tema

  Diplomatijos stebuklai. Lietuvos prezidentas prašovė su retorika Suomijoje
  Lietuva prieš Astravo AE: kodėl Vilnius ieško sąjungininkų boikotui
  Latvija gali pirkti elektros energiją iš Astravo AE apeidama Lietuvą
  Ekspertas: "mini AE" Estijoje gali sukelti dviprasmišką reakciją Lietuvoje
  Tegai:
  Minskas, Astravo AE, Rusija

  Svarbiausios temos