13:16 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Ministro prašoma grąžinti į biudžetą kelionės į JAE išlaidas bei pinigus už prabangią vakarienę — iš viso apie 5 tūkst. eurų

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė reikalauja, kad Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius grąžintų pinigus už kelionę į Abu Dabį, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Spalio mėnesį susisiekimo ministras Narkevičiaus su keturių dienų vizitu lankėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur vyko Pasaulinis kelių kongresas ir kurio metu buvo numatytas ministro pranešimas.  

  Tačiau šiandien pasirodė informacija, jog "ministras scenoje nepasirodė. Narkevičius, kuris biografijoje nenurodo mokantis anglų kalbą, sako tuo metu bendravęs su šeichu".

  Susisiekimo ministerija nurodė, kad trijų asmenų vizitas Abu Dabyje mokesčių mokėtojams kainavo 4236 eurus. Negana to, viešai prieinamoje informacijoje teigiama, kad už vakarienę Abu Dabio restorane ministras mokėjo ne iš tam skirtų komandiruotpinigių, o iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos sąskaitos. Suma sudarė 713 eurų.

  "Ministro turizmas už mokesčių mokėtojų pinigus privalo būti įvertintas. Reikalausime, kad ministras grąžintų pinigus. Taip pat lauksime ministro paaiškinimo, kodėl Automobilių kelių direkcija buvo verčiama apmokėti ministro vakarienę. Tai – skandalinga", – teigė Gedvilienė.

  Gedvilienė kreipimesi prašo susisiekimo ministro grąžinti į biudžetą suorganizuotos egzotinės kelionės į JAE išlaidas bei pinigus už prabangią vakarienę.

  Kartu Seimo Antikorupcijos komisijos narė prašo ministro paaiškinti, ar tokia praktika – komandiruočių metu, esant skirtiems komandiruotpinigiams, nevengiant dengti vakarienių ar kitų išlaidų iš pavaldžių įmonių sąskaitos – yra paplitusi.

  Galų gale Gedvilienė tikisi ir principingų ministrų kabinetui vadovaujančio premjero Sauliaus Skvernelio veiksmų.

  "Tikiuosi, kad šiuo metu svarstant biudžetą ir matant didelį lėšų trūkumą, siekiant užtikrinti orius atlyginimus skirtingoms socialinėms grupėms, Ministras Pirmininkas neliks abejingas ir primindamas visiems ministrams apie tai, kad būtų atsisakyta egzotinių kelionių iš mokesčių mokėtojų pinigų ir principingai įvertins ministro Jaroslavo Narkevičiaus elgesį, užtikrindamas, kad patirtos išlaidos keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus bus grąžintos", – pažymėjo Gedvilienė.

  Dar šia tema

  Seime siūloma sukurti paramos vienišiems asmenims sistemą
  Lietuvos Seime kilo skandalas dėl neįvykusio Seimo pirmininko atsistatydinimo
  Lietuva su humoru: juokaujama Seime, Vyriausybėje, STT, bandoma prajuokinti net EK
  Tegai:
  Jungtiniai Arabų Emiratai (JAE), Jaroslavas Narkevičius, Susisiekimo ministerija

  Svarbiausios temos