15:37 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)
  130

  Praėjusią savaitę buvusi deputatė buvo apklausta, o Kauno apylinkės teismas nusprendė ją suimti dviem mėnesiams

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus priminė Lietuvos prokurorams, kad po ekstradicijos jie negali pareikšti naujų kaltinimų.

  "Kadangi Lietuvos prokurorai ir "teisės ekspertai" nelabai susipažinę su Amerikos teismų praktika tai teks man juos informuoti, kad pagal JAV Anksčiausiojo Teismo nustatytą precendentą nauji kaltinimai po ekstradicijos negali būti pareikšti, nebent jeigu tie "nusikaltimai" yra įvykdyti jau po ekstradicijos datos", — rašo jis savo paskyroje Facebook.

  Praėjusią savaitę JAV išdavė Venckienę Lietuvai. Venckienė Lietuvoje buvo kaltinama dėl 13 galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, bet, pagal ekstradiciją, ji vis dėlto galės būti teisiama dėl keturių galimai padarytų nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai; dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.  

  Kauno apylinkės teismas nusprendė pratęsti suėmimą dviem mėnesiams.

  Sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad įtariamoji gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

  Venckienė apskundė teismo sprendimą, tačiau Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija nusišalino nuo skundo nagrinėjimo, nes anksčiau dirbo su ja. Po to Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė perduoti jos skundą Vilniaus apygardos teismui.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Dabar mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Pati Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi į JAV. Praėjusiais metais buvusi teisėja buvo areštuota ir įkalinta Čikagoje Lietuvos valdžios institucijų prašymu.

  Buvusi deputatė ir jos artimieji ne kartą išreiškė nuogąstavimus, kad namuose jos gali laukti susidorojimas. Venckienė net prašė JAV valdžios institucijų politinio prieglobsčio, tačiau paraiškos svarstymas buvo atidėtas ir prasidėjo ekstradicijos procesas.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  Teismo sprendimas: Venckienė lieka suimta dviem mėnesiams
  Teisėjai atsisakė nagrinėti Venckienės skundą, nes dirbo kartu su ja
  Venckienės skundas perduotas Vilniaus apygardos teismui
  Tegai:
  ekstradicija, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos