16:18 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Anot Žuko, Lietuva neturi plano, kuris apibrėžtų visuomenės ir valstybės institucijų atsaką į galimą karinę agresiją

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas pareiškė, kad pagrindinis Lietuvos saugumo sistemos trūkumas yra aiškaus gynybos plano neturėjimas.

  "Rimtas trūkumas yra tai, kad mes iki šiol esame parengę tik ginkluotos gynybos planus, neturime plano, kuris apibrėžtų visuomenės ir valstybės institucijų atsaką į galimą karinę agresiją. <...> Neturime plano, kuris tiksliai numatytų, kokį vaidmenį turi atlikti neginkluotas pilietinis pasipriešinimas", – Seime vykstančioje konferencijoje sakė Žukas.

  Žukas pabrėžė, kad kiekvieno piliečio indėlis į valstybės gynybą yra labai svarbus, todėl reikia sudaryti sąlygas kiekvieno piliečio integracijai. Anot prezidento patarėjo, šis tikslas turėtų atsispindėti gynybos plane, kuris bus parengtas artimiausiu metu.

  Lietuvos vyriausybei labai rūpi nacionalinio saugumo klausimai, politikai savo kalbose nuolatos propoganduoja "grėsmės" iš Rusijos pusės idėją. Atsižvelgiant į tai, Baltijos šalių valdžios institucijos reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina stiprinti karinio aljanso dalyvavimą regione.

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudoja Vakarų šalių isteriją siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. 2020 metų pavasarį Vokietijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse NATO rengia didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius pratybas "Defender Europe 2020". Jose dalyvaus beveik 40 tūkstančių kareivių.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Tuskas pavadino Rusiją "strategine Europos problema"
  Žiniasklaida įvardijo JAV silpnąją vietą karo su Rusija atveju
  Baltarusija susirūpino dėl padidėjusių karinių išlaidų Lietuvoje ir Lenkijoje
  Tegai:
  Lietuva, prezidentas, Jonas Vytautas Žukas

  Svarbiausios temos