17:02 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Seimas atmetė Nausėdos veto dėl nacionaliniam saugumui svarbių objektų

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Seimas, siekdamas apsaugoti "Problematika" ir "Kelių priežiūra" nuo privatizavimo, įtraukė jas į strateginės reikšmės nacionaliniam šalies saugumui objektų sąrašą, tačiau prezidentas tvirtina, jog šios įmonės neturi reikšmės nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl akcinių bendrovių "Problematika" ir "Kelių priežiūra", praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Spalio 17 dieną Seimo priimtomis Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisomis akcinės bendrovės "Problematika" ir "Kelių priežiūra" buvo įtrauktos į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

  Po to Nausėda paskelbė, kad "Problematikos" veikla neturi strateginės reikšmės nacionaliniam šalies saugumui, o dėl "Kelių priežiūros" Seimas nepateikė aiškių argumentų. 
  Seimo Ekonomikos komitetas pritarė prezidento siūlymui išbraukti šias įmones iš strateginių įmonių sąrašo.

  Pristatydamas šalies vadovo poziciją prezidento vyriausiasis patarėjas Vytautas Žukas priminė, kad nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymas numato, kad svarbiomis įmonėmis yra laikomos tos, kurios pagal savo paskirtį ar veiklos pobūdį valdo nacionaliniam saugumui svarbius objektus, įrenginius ir turtą.

  "Nei akcinė bendrovė "Problematika", nei akcinė bendrovė "Kelių priežiūra" neatitinka nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos reikalavimų, todėl Lietuvos Respublikos Prezidentas siūlo, kad Seimo priimtas Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimo įstatymas būtų laikomas nepriimtu", — sakė Žukas.

  Už tai, kad visas grąžintas įstatymas būtų priimtas be pakeitimų, balsavo 81 Seimo narys, 26 buvo prieš, 6 parlamentarai susilaikė. Įstatymas priimtas.

  Vyriausybė kovo mėnesį patvirtino Susisiekimo ministerijos siūlymą privatizuoti "Problematiką".

  Dar šia tema

  Nausėda pristatė planą, kaip neįsileisti "nesaugios" Astravo AE elektros
  Landsbergis pasakė, kad "Lietuvos gerovė" bus atidėta
  Nausėda patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisas dėl nuteistųjų mainų už šnipinėjimą
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, nacionalinis saugumas, Seimas

  Svarbiausios temos