02:06 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Чрезвычайный и Полномочный Посол РФ в Литве Александр Удальцов, архивное фото

  Udalcovas sureagavo į Nausėdos pareiškimą apie "vizų neišdavimą lietuviams"

  © Photo : Посольство Российской Федерации в Литовской Республике
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  180

  Kalbama apie Lietuvos vadovo pareiškimą apie Rusijos "demonstruojamą priešiškumą", atsisakius suteikti vizas lietuviams, siekiantiems aplankyti tremtinių kapus Rusijoje

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Atsakomybė už priverstinį Rusijos sprendimą neišduoti vizų projekto "Misija Sibiras" dalyviams tenka pačiam Vilniui, interviu Spuntik Lietuva sakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  Tai diplomatas pareiškė po Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pareiškimo, kurį jis padarė susitikimo su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi Pietro Parolin praėjusią savaitę metu. Lietuvos vadovas teigė, kad Vilnius susirūpino dėl "Rusijos demonstruojamo priešiškumo Lietuvai, atsisakius suteikti vizas lietuviams, siekiantiems aplankyti tremtinių kapus ir pagerbti mūsų šalies intelektualų, kovotojų už laisvę, tikinčiųjų ir dvasininkų atminimą".

  Udalcovas pabrėžė, kad Rusijos valdžios institucijos  niekada netrukdė lietuviams aplankyti tautiečių kapus Rusijoje, kalboma buvo tik apie "Misija Sibiras-2019".

  Kaip priminė diplomatinės atstovybės vadovas, nuo 2017 metų pabaigos Lietuvos valdžia visiškai užkirto kelią Rusijai rekonstruoti  ir atkurti Raudonosios armijos karių laidojimo vietas. Tai įvyko dėl Užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, tvarkymo taisyklių įsigaliomo 2016 metais.

  "2018-ųjų  liepą įsigaliojus naujai, dar griežtesnei ir biurokratinei jų versijai, iki šiol nė viena iš 15 Lietuvos savivaldybių, su kuriomis Rusijos ambasada, pagal šį dokumentą, inicijavo pasirengimą pasirašyti susitarimus dėl tarpusavio įsipareigojimų, jų nepatvirtino pateikdami įvairių dingsčių", — sakė Udalcovas.

  Tuo tarpu, kaip priminė diplomatas, tai tik pirmas iš daugelio žingsnių, po kurių gali prasidėti atkūrimo darbai.

  "Šios situacijos absurdiškumas, mūsų manymu, tik pabrėžia išmaningo sprendimo poreikį, kuriuo gali ir turi tapti dvišalio tarpvyriausybinio susitarimo "Dėl kariškių ir civilių, nukentėjusių nuo karo ir represijų, laidojimo vietų" pasirašymas", — įsitikinęs Rusijos diplomatinės atstovybės vadovas.

  Anot ambasadoriaus, Lietuvos pusė turi susitarimo projektą, kurį anksčiau norėjo pasirašyti. Dokumentas reglamentuoja visus memorialinės veiklos klausimus, tenkinančius abiejų šalių interesus.

  "Be to, mes rasime galimybę pateikti Šventajam Sostui objektyvų padėties, kurią pristatė aukštas Lietuvos svečias, vaizdą", — sakė Udalcovas.

  Šiais metais "Misija Sibiras" išvyko į Kazachstaną. Projekte dalyvauja jaunimas tiek iš Baltijos Respublikos, tiek iš kitų šalių. Ekspedicijos tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines.

  Iš pradžių "Misija Sibiras – 2019" turėjo vykti į Krasnojarską, tačiau dalyviams, kaip ir pernai, nebuvo išduotos Rusijos vizos. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė tvirtino, kad tai padaryta dėl politinių priežasčių.

  Udalcovas, savo ruožtu, pažymėjo, kad kalbėjosi su Eidukaityte, ir priminė jai, kad Maskva buvo priversta užimti tokią poziciją dėl kliūčių, kurias Lietuvos pusė sudaro Rusijai. Anot ambasadoriaus, nuo 2017 metų pabaigos Rusijos Federacija dėl Vilniaus pozicijos nesugeba suremontuoti nė vieno paminklo tarybiniams kariams.

  Dar šia tema

  Užkrėstas antirusiškumo kursu: Udalcovas apie Nausėdos teiginius dėl Rusijos
  Udalcovas Melio kalinimo sąlygas Lietuvoje pavadino nepakeliamomis
  Zacharova išjuokė Lietuvos žiniasklaidos straipsnį apie Sankt Peterburgą
  Tegai:
  Misija Sibiras, Aleksandras Udalcovas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos