13:33 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Lietuvos prezidentas patvirtino, kad gavo informacijos iš Valstybės saugumo departamento vadovo dėl įvykusių kalinių apsikeitimų

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lietuva ir Rusija įvykdė "šnipų mainus", Facebook patvirtino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  Žinutėje pabrėžiama, kad prezidentą informavo Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis.

  "Du Rusijoje kalėję Lietuvos piliečiai — Jevgenij Mataitis ir Aristidas Tamošaitis — šiandien buvo sėkmingai grąžinti į Lietuvą ir šiuo metu vyksta pas savo šeimas", — rašo prezidentas.

  Prezidentas padėkojo valstybės pareigūnams, kurių dėka įvyko ši procedūra.

  Be to, Nausėda pabrėžia, kad Rusija perdavė Norvegijos pilietį, o Lietuva grąžino Rusijos Federacijai du jos piliečius.

  "Kartu su dviem Lietuvos piliečiais iš Rusijos sugrąžintas ir Norvegijos pilietis Frode Bergas, kuris šiandien perduotas Norvegijos ambasados Lietuvoje žinion. Rusijos Federacijai tuo pat metu buvo perduoti du šios šalies piliečiai", — patvirtina prezidentas.

  Penktadienį pranešta, kad Nausėda pasirašė dekretus, kuriais malonė suteikiama penkiems asmenims, tarp jų dviem Rusijos piliečiams — Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Abu buvo nuteisti dešimčiai metų kalėjimo, kaip teigiama, už "šnipinėjimą". Nutarime sakoma, kad nuteistieji "buvo atleisti nuo likusios bausmės".

  Federalinės saugumo tarnybos darbuotojas Filipčenka buvo nuteistas Vilniuje 10 metų nelaisvės. Karininkas Moisejenka dėl Lietuvos karininko užverbavimo Šiaulių teismo nubaustas 10 su puse metų nelaisvės.

  Filipčenka buvo sulaikytas tranzitiniame traukinyje kelionės per Lietuvą iš Kaliningrado srities į Baltarusiją metu. Pagal Lietuvos prokuratūros versiją, jis veikė su organizuota grupe, kuri surengė keletą susitikimų su Lietuvos gyventojais ir neva bandė užverbuoti juos.

  Moisejenka buvo kaltinamas tuo, kad per savo pažįstamą Sergejų Pušiną, Lietuvos kariuomenės KOP Aviacijos bazės karininką, rinko duomenis apie Lietuvos kariuomenę bei NATO oro policijos misijų veiklą.

  Maskvos teismas Tamošaitį nuteisė kalėti 12 metų. O Karaliaučiaus srities teismas dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turinčiam Mataičiui skyrė 13 metų nelaisvės. Rusijos prokuratūros duomenimis, šie Lietuvos piliečiai vykdė Lietuvos karinės žvalgybos užduotis.

  Anksčiau Lietuva patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisas, apibrėžiančias asmenų, nuteistų už šnipinėjimą, mainų su kitomis šalimis tvarką. Vietos žiniasklaida rašė, kad planuojami trišaliai mainai tarp Rusijos, Norvegijos ir Lietuvos.

  Tegai:
  Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos