02:41 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Frode Bergas, archyvinė nuotrauka

  Pagal Lietuvos ir Rusijos kalinių mainus išlaisvintas Bergas dėkoja Nausėdai

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Penktadienį Lietuva ir Rusija apsikeitė dėl šnipinėjimo nuteistais piliečiais, du rusai grįžo į Rusiją, o į Lietuvą grįžo du Lietuvos piliečiai. Išlaisvintas ir Norvegijos pilietis Frodė Bergas

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Norvegijos pilietis, kartu su dviem Lietuvos piliečiais penktadienį iškeistas į du Rusijos piliečius, padėkojo Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai už prisidėjimą prie išlaisvinimo.

  Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Bergo advokatas Brunyulfas Riesnesas.

  Norvegas papasakojo, kad praleisti dveji metai Maskvos Lefortovo kalėjime buvo sunkus išbandymas ir jam, ir šeimai. Ir jis nekantriai laukia susitikimo su šeima.

  Vyras patvirtino, kad yra "saugioje vietoje" Lietuvoje.

  "Labai dėkoju už paramą, kurios sulaukiau per šiuos dvejus metus. Ypač norėčiau padėkoti savo artimiausiems šeimos nariams, kurie parodė neįtikėtiną stiprybę. Taip pat mano ypatinga padėka — Lietuvos prezidentui, kuris atvėrė kelią šios dienos apsikeitimui Lietuvos ir Rusijos pasienyje", — sakė Bergas.

  Penktadienį ryte buvo pranešta, kad Nausėda pasirašė dekretus, kuriais malonė suteikiama penkiems asmenims, tarp jų dviem Rusijos piliečiams — Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Abu buvo nuteisti dešimčiai metų kalėjimo, kaip teigiama, už "šnipinėjimą". Nutarime sakoma, kad nuteistieji "buvo atleisti nuo likusios bausmės".

  Vėliau Nausėda patvirtino, kad Lietuvos ir Rusijos pasienyje įvyko kalinių mainai.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Rusija grąžino lietuvius Eugenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį, bei norvegą Frudę Bergą.

  Po pranešimo apie įvykusius mainus Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Sulberg paskelbė, kad Bergas grįš namo, kai tik atsiras "praktinė galimybė". Ji taip pat sakė, kad jie trumpai pasikalbėjo telefonu. Be to, premjerė padėkojo Nausėdai už pagalbą mainuose.

  Bergas buvo suimtas 2017 metų pabaigoje, tuo metu, kai Maskvoje gaudavo dokumentus su įslaptinta informacija. Informacija buvo susijusi su Rusijos karinio jūrų laivyno veikla.

  Dar šia tema

  Nausėda suteikė malonę dviem dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" nuteistiems vyrams
  Naryškinas: Rusija pasiruošusi analogiškai atsakyti Lietuvai dėl "šnipų"
  Nausėda: Lietuvos ir Rusijos pasienyje įvyko piliečių apsikeitimo procedūra
  Senatorius: Nausėdos geros valios žingsnis sulauks atsakomosios reakcijos Rusijoje
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, šnipinėjimas, Norvegija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos