17:46 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Dujotiekio Nord Stream-2 statyba

  Bundestago deputatas pareiškė, kad Europai nereikia SGD iš JAV

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)
  39

  Politikas mano, kad Vašingtonui įvedus sankcijas projekte "Nord Stream-2" dalyvaujančioms įmonėms, ES turėtų imtis atsakomųjų priemonių

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Europos Sąjunga ir Vokietija turėtų įvesti atsakomąsias sankcijas, jei Vašingtonas įgyvendins priemonių paketą įmonėms, dalyvaujančioms projekte "Nord Stream-2", interviu RIA Novosti pareiškė Bundestago deputatas, oficialus "Kairiųjų" frakcijos atstovas užsienio politikos klausimais Aleksanderas Nojus.

  Jis pažymėjo, kad reikia išsamiai apsvarstyti, kaip turėtų atrodyti atsakomosios sankcijos.

  "Pavyzdžiui, JAV įves sankcijas Vokietijos ar Šveicarijos įmonėms, kurios dalyvauja dujotiekio Baltijos jūroje tiesime, tada ES ar Vokietija turi įvesti atitinkamas atsakomąsias sankcijas, turinčias įtakos JAV importui ar prekėms. Mums Europoje nereikia Amerikos suskystintų gamtinių dujų", — pasakė deputatas.

  Dujotiekio projektu, kurio vertė 9,5 milijardo eurų, numatoma tiesti dvi dujų linijas iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Spalio pabaigoje Danija tapo paskutine šalimi, davusia leidimą nutiesti dujotiekį Baltijos jūroje. Anksčiau projektą patvirtino Vokietija, Suomija ir Švedija.

  ES vėliavoa, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kelios šalys nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Tarp jų yra Ukraina, kuri baiminasi, kad užbaigusi statybas Rusija atsisakys dujų tranzito per jos teritoriją ir pinigai į biudžetą nebeplauks.

  Taip pat projektą kritikuoja JAV, kurios tikisi parduoti savo brangias dujas Europos šalims, ir kai kurios ES valstybės narės, kurias ekspertai vadina "JAV palydovėmis".

  Vasarą JAV Kongresas svarstė įstatymo projektą dėl sankcijų prieš "Nord Stream-2" įmonių ir asmenų, susijusių su dujotiekio statyba, atžvilgiu. NATO Parlamentinės Asamblėjos rudens sesijoje pranešėjas iš Norvegijos pažymėjo, kad nei Europa, nei JAV nėra suinteresuotos, kad sankcijos pakenktų transatlantiniams santykiams, todėl nauji apribojimai kelia didelį susirūpinimą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)

  Dar šia tema

  Ekspertas priminė, kaip Danija įtikino Baltijos šalis paremti "Nord Stream" — video
  Bundestago parlamentarai paragino apsaugoti "Nord Stream-2" nuo JAV sankcijų
  Puškovas atsakė į Lenkijos premjero išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, SGD, JAV, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos