00:59 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (45)
  61

  Teismas nusprendė Venckienei skirti 10 tūkst. eurų užstatą, intensyvią priežiūrą ir paimti dokumentus

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas patenkino Neringos Venckienės gynėjos skundą ir panaikino anksčiau įtariamajai skirtą kardomąją priemonę — suėmimą, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Venckienei buvo skirtos švelnesnės kardomosios priemonės — 10 tūkst. eurų užstatas, dokumentų paėmimas ir intensyvi priežiūra.

  "Sprendimą Venckienei skirti švelnesnes kardomąsias priemones teismas grindė tuo, kad N. Venckienė įtariama padariusi tris nesunkius nusikaltimus ir vieną veiką, kuri net nėra priskiriama nusikaltimams", — rašoma pranešime spaudai.

  Teismo sprendime akcentuota, kad už šių veikų padarymą numatytos ne tik laisvės atėmimo bausmės, bet ir bausmės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Pagal Lietuvos įstatymus pirmą kartą teisiamiems asmenims paprastai skiriamos bausmės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

  Be to, jei Venckienė būtų pripažinta kalta, galėtų susidaryti neleistina situacija, kai jos jau išbūtas suėmime ir laukiant ekstradicijos laikas būtų ilgesnis nei skirtina bausmė.

  Taip pat teismas nusprendė, kad nėra jokio pagrindo daryti išvadą, kad Venckienės dalyvavimas procese nebus užtikrintas taikant jai švelnesnes kardomąsias priemones, nes pagal pateiktus įtarimus jai negresia griežta bausmė.

  Anksčiau Kauno apylinkės teismas nusprendė pratęsti Venckienės suėmimą dviem mėnesiams. Tada teismas pažymėjo, kad sprendžiant kardomosios priemonės termino nustatymą atsižvelgta į tai, kad Venckienė žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, išvyko JAV, kur slapstėsi 6 metus, kol buvo sulaikyta. Šį sprendimą Venckienė apskundė Apeliaciniame teisme, kuris vėliau pateikė skundą nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

  Venckienę JAV grąžino į Lietuvą lapkričio pradžioje. Lietuvoje ji bus teisiama dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai; dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (45)
  Tegai:
  teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos