19:29 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Kaip pažymėjo Lietuvos prezidento patarėjas, apsikeitimas žvalgais buvo ir Lietuvos, ir Norvegijos sėkmė

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Žvalgybos agentų mainai tarp Lietuvos ir Rusijos, kuriuose dalyvavo ir Norvegijos pilietis, įvyko todėl, kad jomis buvo suinteresuotos  visos trys dalyvaujančios šalys. Taip mainus vertina Lietuvos Respublikos prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas, praneša "TASS".

  "Manau, kad tai yra ir Lietuvos, ir Norvegijos sėkmė. Ir norvegai buvo suinteresuoti, mes irgi buvome suinteresuoti. Be to, reikia pripažinti, kad ir Rusija buvo suinteresuota, kadangi labai aukšto rango pareigūnas čia buvo nuteistas", — pareiškė jis.

  Kaip pažymėjo Žukas, iš pradžių Rusijos pusė dviejų agentų mainus trimis laikė netinkamais. "Paskui pakeitė savo nuomonę, ir mums pavyko sėkmingai tas derybas su jais pravesti", — sakė prezidento patarėjas.

  Nuteistųjų už žvalgybos veiklą mainai, į kuriuos įėjo  buvęs Norvegijos pasienietis Frode Bergas, Lietuvа ir Rusija įvyko lapkričio 15 dieną.

  Rusijos pusė grąžino lietuvius Eugenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį, bei norvegą Bergą.

  Lietuva perdavė Rusijos Federacijai Sergejų Moisejenką ir Nikolajų Filipčenką, kurie 2017 metais buvo nuteisti dešimčiai metų kalėjimo, kaip teigiama, už "šnipinėjimą".

  Dar šia tema

  Nausėda suteikė malonę dviem rusams — jie buvo kaltinami tariamu šnipinėjimu
  Baltijos šalys ir Rusija: šnipai prieš žvalgybininkus
  Pagal Lietuvos ir Rusijos kalinių mainus išlaisvintas Bergas dėkoja Nausėdai
  Tegai:
  Rusija, žvalgai, Jonas Vytautas Žukas

  Svarbiausios temos