02:19 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

  Pritarta teisės aktų projektams, didinantiems partijų finansavimo skaidrumą

  © Flickr / Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  8

  Siūloma nustatyti baudžiamąją ir administracinę atsakomybę už neteisėtą politinių partijų ir politinių kampanijų dalyvių finansavimą

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė teisės aktų pakeitimams, kuriais būtų nustatyta atsakomybė už neteisėtą politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Svarstomais projektais siūloma nustatyti baudžiamąją ir administracinę atsakomybę už neteisėtą politinių partijų ir politinių kampanijų dalyvių, taip pat visuomeninių rinkimų komitetų, finansavimą bei numatyti finansinio pobūdžio priemones politinėms partijoms už lėšų panaudojimą iš neteisėtų finansavimo šaltinių.

  Taip pat siūloma apriboti grynųjų pinigų naudojimą partijų veikloje ir užkirsti kelią piktnaudžiavimams pasinaudoti paramos gavėjo statuso suteikiamomis lengvatomis.

  Kodekse siūloma įtvirtinti, kad tas, kas neteisėtai teikė lėšas ar kitokią paramą, kurių vertė viršija 500 MGL dydžio sumą, politinei partijai ar politinei kampanijai finansuoti arba šias lėšas ar paramą neteisėtai priėmė ar panaudojo politinės partijos veikloje, būtų baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  Šias pataisas palaikė 57 deputatai, prieš buvo 5, susilaikė 18 Seimo narių.

  Politinių partijų įstatyme ir Politinių partijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatyme siūloma numatyti, kad jeigu politinė partija gavo neteisėtu būdu lėšų, tokią pačią lėšų sumą, Vyriausiosios rinkimų komisijos nurodymu, turi grąžinti į biudžetą.

  Siekiant apriboti grynųjų pinigų naudojimą partijų veikloje, numatoma, kad visos politinės partijos išlaidos turėtų būti apmokėtos tik iš politinės partijos banko sąskaitos. Banko pavedimu turėtų būti mokamas ir nario mokestis, viršijantis 0,3 vidutinio minimalaus darbo užmokesčio dydį, tai yra 265 eurus.

  Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų 2020 metų sausio 1 dieną.

  Dar šia tema

  Seime pritarė Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo projektui
  Seimas atmetė Nausėdos veto dėl nacionaliniam saugumui svarbių objektų
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos