14:51 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Anksčiau Estijos vidaus reikalų ministras teigė, kad Baltijos šalys ir Helsinkis rengia veiksmų planą, jei žlugtų NATO kolektyvinė gynyba

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Naujasis Estijos gynybos planas neturi nieko bendra su Helsinkiu, sakė Suomijos gynybos ministerijos Gynybos politikos departamento vadovas Janne Kuusella. Apie tai pranešė ERR portalas, cituodamas oficialų "Iltalehti" komentarą.

  Anksčiau Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė žurnalistams sakė, kad Estijos vyriausybė kartu su Latvija, Lietuva ir Suomija rengia "planą B", jei NATO kolektyvinė gynyba neveiktų.

  "Tai yra Estijos planas. Niekas su mumis nesusisiekė ir mes iš viso nedalyvaujame", — sakė Suomijos gynybos politikos direktorius Kuusella.

  Jis taip pat pridūrė, kad pirmą kartą girdi apie tokį planą ir nežinojo, ką Helmė turėjo omenyje, kai paskelbė apie Suomijos įsitraukimą į jį.

  Remiantis Suomijos politiko prielaida, galbūt Estijos ministras norėjo pasakyti, kad Šiaurės Europą ištiko rimta krizė, paveikianti ir Estiją, ir Suomiją.

  Kaip pabrėžė Kuusella, Baltijos šalių ir Suomijos ginkluotosios pajėgos nėra viena visuma, o Talinas ir Helsinkis neturi bendros gynybos strategijos. Be to, Suomija net nėra NATO narė.

  "Suomija turi savo planus, o Baltijos šalys turi savo, susijusius su NATO gynybos strategija", — teigė Kuusella.

  Paklaustas apie Suomijos pasirengimą prisijungti prie Estijos plano, Kuusella atsakė, kad ši tema dar nebuvo aptarta tarp Helsinkio ir Talino ir nėra prasmės spėlioti.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių gyventojai pirmauja tarp gaunančių elektronines vizas į Sankt Peterburgą
  JAV dešimt kartų padidins karines pajėgas Lenkijoje
  Du JAV oro pajėgų dronai atliko žvalgybą prie Rusijos sienų
  Tegai:
  NATO, gynyba, Baltijos šalys, Suomija

  Svarbiausios temos