22:03 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Vladimiras Putinas

  Putinas mano, kad JAV turės pakeisti santykius su NATO sąjungininkais

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Rusijos prezidento teigimu, JAV turės imtis tam tikrų žingsnių, kad pakeistų savo santykių su sąjungininkais kokybę net NATO ribose

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "VTB" kapitalo forume "Rusija šaukia!" pareiškė, jog JAV turės imtis veiksmų, kad pakeistų santykius su savo sąjungininkais Šiaurės Atlanto aljanse. Jo teigimu, neužtenka kalbėti apie tai, kad Vašingtonas juos gina, o jie tiesiog privalo mokėti. Apie tai rašo RIA Novosti.

  "JAV iki šiol sakė: "Mes esame jūsų skėtis nuo sovietų grėsmės, ir jūs turite už tai mokėti". Šiandien tai jau nelabai veiksminga", — teigė Rusijos prezidentas.

  "Todėl JAV taip pat turės imtis tam tikrų žingsnių, kad pakeistų savo santykių su sąjungininkais kokybę net NATO ribose. Dabar jau to nepakanka: "Mes jus saugome — mokėkite". Kodėl jie turi mokėti už gynybos komplekso ir darbo vietų išlaikymą JAV? Jie kurs savo. Taip jie dabar ir kalba apie", — sakė Putinas.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu žurnalui "The Economist" teigė, kad "NATO visiškai prarado koordinavimą aljanso viduje, ir tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

  Anot jo, aljansas nesuderina strateginių sprendimų tarp JAV ir kitų partnerių. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė nesutinkantys su griežtais Prancūzijos lyderio vertinimais dėl aljanso "smegenų mirties".

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  NATO atstovai pasiūlė persvarstyti aljanso politiką Rusijos atžvilgiu
  Minskas pakomentavo NATO aktyvumą pasienyje su Baltarusija
  Ukraina NATO sudėtyje — kelias į tikrą karą su Rusija, pareiškė Stivenas Koenas
  Rusijos deputatas: NATO planai kosmose prives pasaulį prie katastrofos
  Tegai:
  NATO, JAV, prezidentas, Rusija

  Svarbiausios temos