23:05 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos krašto apsaugos ministras pabrėžė, kad Varšuva yra viena svarbiausių Lietuvos saugumo partnerių

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos kolega Mariuszu Blaszczaku aptarė dvišalio bendradarbiavimo prioritetines kryptis ir pasidalino nuomonėmis apie saugumo situaciją regione, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Karoblis akcentavo, kad šalis sieja bendri saugumo iššūkiai ir interesai, todėl svarbu toliau stiprinti regioninį bendradarbiavimą tiek dvišaliu, tiek NATO ir ES formatu.

  Pasak Lietuvos ministro, Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių gynybos ir saugumo srityje.

  "Išaugus grėsmėms iš Rytų, mūsų šalys nuosekliai stiprina karinį bendradarbiavimą. Su Lenkijos kolega ministru Mariuszu Błaszczaku susiklostė puikūs tarpasmeniniai santykiai, leidžiantys mums spręsti visas problemas ir kelti dvišalį karinį bendradarbiavimą į naują lygį", — sakė Karoblis.

  Atsižvelgdami į šių metų vasario mėnesį Lietuvos ir Lenkijos prezidentų paskelbtą bendrą deklaraciją saugumo klausimais, ministrai sutarė kitų metų pradžioje surengti pirmąjį Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų tarybos susitikimą.

  Встреча министров обороны Литвы Раймундаса Кароблиса и Польши Мариуша Блащака, 22 ноября 2019 года
  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos kolega Mariuszu Blaszczaku

  Susitikimo metu Karoblis pabrėžė, kad Baltijos regionas išlieka labiausiai pažeidžiamu regionu oro gynybos srityje, todėl Baltijos šalys siekia NATO paramos rengiant integruotą regiono oro gynybos architektūrą ir tikisi, kad Lenkija reikšmingai prisidės prie šios sistemos rengimo.

  Vasarį Lietuva ir Lenkija nusprendė sudaryti bendrą gynybos ministrų tarybą. Susitarime numatyta keistis informacija apie oro stebėjimo radarus ir stiprinti Lietuvos ir Lenkijos brigadų bendradarbiavimą. Taip pat Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė bendradarbiaus saugant Suvalkų koridorių.

  Dar šia tema

  ES kuria savo priešraketinės gynybos sistemą. Tačiau Lietuvos nekviečia
  Deputatas pavadino Latviją "silpniausia Baltijos šalių gynybos grandimi"
  Suomija nežino apie Baltijos gynybos "planą B"
  Tegai:
  gynybos ministras, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos