06:33 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Gitano Nausėdos, ministras, kurio elgesys virsta valstybės problema, negali eiti tokių pareigų

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius privalo trauktis iš pareigų.

  Prezidentūros pranešime teigiama, kad Nausėda neigiamai vertina susisiekimo ministro Narkevičiaus kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus.

  Pasak šalies vadovo, ministro elgesys neatitinka jo pareigoms keliamų reikalavimų, trikdo valdžios grandžių darbą ir kelia piliečių nepasitikėjimą valstybe. Narkevičius neišnaudojo jam suteiktos galimybės konstruktyviai išspręsti problemas. Todėl ministras prarado prezidento pasitikėjimą ir privalo trauktis iš pareigų.

  "Ministras, kurio elgesys virsta valstybės problema, nebegali eiti savo pareigų, todėl tokioje situacijoje privaloma priimti principinį sprendimą, vadovaujantis valstybės interesais, o ne politinėmis dėlionėmis. Esu už tai, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija dirbtų svarbius šaliai darbus ir netaptų konkrečių asmenybių įkaitais, ypač, kai susikompromitavusioms asmenybėms yra alternatyvų tų pačių koalicijos partnerių gretose", — rašo Nausėda Facebook.

  Be to, Prezidentūros parnešime pabrėžiama, kad prezidentas laukia, jog ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nedelsdamas priimtų principingą sprendimą dėl ministro ateities.

  Vakar Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pasiekė "visišką dugną". Ji paragino opoziciją ir valdančiąją daugumą prisijungti rengiant interpeliaciją ir atleisti Narkevičių iš ministro posto.

  Anksčiau opozicija jau reikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Jis buvo pakviestas į posėdį pasiaiškinti dėl neseniai įvykusių skandalų, iš kurių vienas buvo susijęs su egzotiška kelione į Abu Dabį už valstybės lėšas.

  Susisiekimo ministerija nurodė, kad trijų asmenų vizitas Abu Dabyje mokesčių mokėtojams kainavo 4236 eurus. Negana to, viešai prieinamoje informacijoje teigiama, kad už vakarienę Abu Dabio restorane ministras mokėjo ne iš tam skirtų komandiruotpinigių, o iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos sąskaitos. Suma sudarė 713 eurų. Jo reikalaujama grąžinti šiuos pinigus.

  Tačiau Narkevičius be paaiškinimų atšaukė numatytą susitikimą.

  Be to, Narkevičius buvo kaltinamas tuo, kad atleido iš nepriklausomų narių sudarytą "Lietuvos pašto" valdybą ir ją pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai — ministerijos darbuotojai bei ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

  Prie vyriausybės pastato Vilniuje aktyvistai surengė protesto akciją, kurios metu reikalavo Narkevičiaus viešai pasiaiškinti.

  Dar šia tema

  Susisiekimo ministerija skelbia magistralės Vilnius – Kaunas rekonstrukcijos terminus
  Vidaus vandens kelių priežiūrai bus skirtas milijonas eurų
  Keliai visiems arba tik elitui
  Visas politines kovas iš savo kišenės apmoka žiūrovas-rinkėjas
  Tegai:
  Jaroslavas Narkevičius, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos