07:55 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO teigia, kad Rusija artėja prie aljanso sienų, nors iš tikrųjų vyksta priešingai, mano karo ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Rusijos gynybos biudžetui skirta daug mažiau pinigų nei NATO kariniam biudžetui, ir nelabai aišku, kodėl Vakarų šalys bijo Rusijos, interviu Sputnik radijui sakė karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas.

  Anksčiau Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Ben'as Wallace'as pareiškė, kad Rusija yra "reali grėsmė" NATO. Anot jo, žingsnis po žingsnio Maskva "išbando aljanso šalių ryžtą" ir iš dalies šiuo tikslu naudojasi Ukraina, pritaikydama "hibridinio karo metodą".

  Wallace'as paragino Šiaurės Atlanto aljansą, Europos Sąjungą ir šalis, priklausančias "Five Eyes" žvalgybos tarnybų bendruomenei (JAV, JK, Kanada, Australija, Naujoji Zelandija) kontroliuoti situaciją ir "duoti Rusijai ryžtingą atkirtį".

  Karo ekspertas Viktoras Litovkinas pažymėjo, jog Rusija niekam negrasina, nesiartina prie NATO sienų — tai NATO artėja prie Rusijos sienų.

  "Visos kalbos, kad Rusija kažkam grasina, — bandymas apkeisti priežastį ir padarinį. Europoje nėra Rusijos atominių bombų. Europoje yra amerikiečių branduolinės bombos — apie du šimtus vienetų. NATO karinis biudžetas yra 950 milijardų dolerių, o Rusijos karinis biudžetas — 46 milijardai dolerių. Kaip galima grasinti 950 milijardų biudžetui 46 milijardais? Tai juk juokinga. Sveiko proto, deja, nėra propagandinėse Vakarų šalių sankcijose. Su ta pačia sėkme jie gali pasakyti, kad mes esame marsiečiai", — pasakė ekspertas.

  Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, bet naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  NATO ir Europos Sąjungos bandymai vienašališkai kurti saugumo architektūrą pasmerkti nesėkmei, anksčiau sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško. Kalbėdamas Berlyno saugumo konferencijoje, Gruško pažymėjo, kad daugiapoliame pasaulyje auga nauji galios centrai, griūna senoji sutartinė bazė, kyla grėsmė grįžti "į šaltojo karo laikus".

  Dar šia tema

  Ekspertas apie Makrono laišką Putinui: Europa nenori, kad praeitis pasikartotų
  Dauguma lietuvių pasisako prieš nesantaiką su Rusija
  Užteks daužyti indus ir džiuginti Putiną: Merkel pykstasi su Makronu
  NATO generalinis sekretorius: aljansas turi galimybę apsaugoti sąjungininkus
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, NATO

  Svarbiausios temos