13:17 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublikos nuolatinis atstovas pabrėžė, kad Vilnius ir toliau nuosekliai sieks atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Baltijos jūroje paskandintą cheminį ginklą

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lietuva pirmą kartą išrinkta į Cheminio ginklo draudimo organizacijos Vykdomąją tarybą 2020-2022 metų laikotarpiui, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Šią savaitę Hagoje buvo vienbalsiai pritarta Lietuvos kandidatūrai.

  Lietuvos ambasadorius Vidmantas Purlys pabrėžė, kad Lietuva apgailestauja, jog pastaraisiais metais cheminis ginklas buvo "panaudotas įvairiose pasaulio dalyse".

  Purlys pabrėžė, kad Lietuva prisidės prie OPCW pastangų, kad šie šiurkštūs tarptautinės teisės pažeidimai būtų ištirti ir nustatyta atsakomybė už jų įvykdymą.

  Diplomatas taip pat pažymėjo, kad Lietuva ir toliau sieks atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Baltijos ir kitose jūrose paskandintą cheminį ginklą, skatins bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija šiuo klausimu.

  Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri Cheminio ginklo konvencijos įgyvendinimą, kuri buvo priimta 1997 metais. Konvencijos tikslas — siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės.

  Vykdomoji taryba yra viena svarbiausių OPCW institucijų, rengianti ir svarstanti svarbiausius organizacijos sprendimus.

  Dar šia tema

  Zelenskio atstovė spaudai supainiojo Lietuvą su Latvija
  Zelenskaja paragino Ukrainos vaikus grįžti iš Lietuvos į tėvynę
  Tegai:
  cheminis ginklas, Lietuva

  Svarbiausios temos