03:38 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kitą savaitę Šiaurės Atlanto aljanso valstybių narių atstovai susirinks Londone vyksiančiame susitikime

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio pradžioje Londone vyksiančiame NATO viršūnių susitikime surengs atskirą susitikimą su besiribojančių su Rusija aljanso valstybių lyderiais, praneša CNBC.

  Kitą savaitę Londone vyks aukščiausiojo lygio susitikimas, skirtas Šiaurės Atlanto aljanso 70-mečiui paminėti.

  Portalas pateikia programą, pagal kurią pirmąją viršūnių susitikimo dieną numatoma, kad Amerikos vadovas susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu, taip pat dalyvaus iškilmingame NATO šalių lyderių priėmime, kurį surengs Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II.

  Trečiadienį vyks plenarinė sesija, o po jos Trampas verslo pietų metu rengs derybas su Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Didžiosios Britanijos atstovais.

  Be to, tikimasi, kad Amerikos prezidentas susitiks su Vokietijos, Italijos ir Danijos atstovais.

  CNBC teigimu, aukščiausiojo lygio susitikimo metu dalyvaujančios šalys aptars Europos gynybos iniciatyvos, kuri apima kovą su Rusija bei Kinijos suvaržymą, įgyvendinimą.

  Pastaraisiais metais NATO ypač aktyviai plečia savo veiklą prie Rusijos vakarinių sienų, tame tarpe Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Kaip paaiškėjo anksčiau, aljanso karinės išlaidos yra 20 kartų didesnės nei Rusijos.

  Kaip ne kartą pažymėjo Maskva, Rusija nesiruošia nieko pulti ir aljansas tai puikiai supranta, tačiau veikia prisidengdamas teiginiais apie "Rusijos grėsmę" ir "galimą agresiją", kad galėtų telkti pajėgas kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO pareiškė, kad nėra jokios "Rusijos grėsmės" sąjungininkėms
  Rusijos URM: NATO "traukia" link Arkties tolimas regionui šalis
  Erdoganas pasiūlė Makronui "pasitikrinti smegenis" po jo pasisakymo apie NATO
  Ekspertas: keldama isteriją dėl "Rusijos grėsmės", NATO pakeičia sąvokas
  Tegai:
  Londonas, Aljansas

  Svarbiausios temos