18:15 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad naujas 2020 metų biudžetas bus 245 mln. eurų didesnis nei šiemet ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, išlaidos — 2,1 mlrd. eurų

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ministrų kabinetas pritarė patobulintam Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Rengiant patobulintą 2020 metų PSDF biudžeto projektą buvo numatyti 3,7 mln. eurų papildomų valstybės biudžeto asignavimų 75 m. ir vyresnių bei mažas pajamas gaunančių gyventojų kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių priemokoms dengti.

  Taigi planuojama, kad 2020 metų PSDF biudžeto pajamos iš viso turėtų sudaryti 2,3 mlrd. eurų, t. y. 245 mln. eurų (arba 11,9 proc.) daugiau, nei numatyta 2019 metų PSDF biudžete. Tai 3,7 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame projekte.

  Be to, patobulintame projekte ateinantiems metams asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui bei sveikatos programoms buvo numatytos papildomos lėšos — daugiau kaip 40 mln. eurų, siekiant vykdyti įsipareigojimus, numatytus 2017 metų gruodžio 13 dienos Kolektyvinių derybų susitarime dėl medicinos darbuotojų darbo užmokesčio didinimo.

  Asmens sveikatos priežiūros paslaugoms numatytos lėšos, palyginti su pirminiu biudžeto projektu, didėja 35 mln. eurų, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui — 2 mln. eurų, sveikatos programoms — 3 mln. eurų.

  Šios papildomos lėšos susidaro perskirstant pirminiame projekte numatytą sumą, kuria didėjo vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms nustatyta lėšų suma.

  Atsižvelgiant į tai, kad š. m. IV ketvirtį vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms buvo skirtos ir numatomos skirti PSDF biudžeto rezervo rizikos valdymo dalies lėšos — 31 mln. eurų, šia suma buvo sumažintas numatomas kitų metų šio biudžeto rezervas. Prognozuojama, kad kitų metų pradžioje jis turėtų sudaryti 370 mln. eurų.

  Taigi, kitais metais šio biudžeto išlaidos iš viso turėtų sudaryti 2,1 mlrd. eurų, arba  3,7 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame projekte.

  Seimas grąžino vyriausybei tobulinti kitų metų PSDF biudžetą lapkričio 25 dieną. Už šį sprendimą balsavo 76 Seimo nariai, prieš — 2, susilaikė 3 parlamentarai.

  Dar šia tema

  Seimas planuoja sparčiau didinti akcizus kaitinamojo tabako produktams
  Seimas: Susisiekimo ministras pasiekė "visišką dugną"
  Lietuvos Seimas pratęsė "Rozovos bylos" tyrimą
  Tegai:
  biudžetas, Seimas, Privalomasis sveikatos draudimo fondas (PSDF)

  Svarbiausios temos