21:12 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministras pirmininkas pabrėžė, kad kol kas nemato pagrindo susisiekimo ministro atleidimui, jis kartoja, kad reikia tinkamai įvertinti visas Narkevičiui pareikštas pretenzijas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pakomentavo su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi susijusį skandalą. Skvernelis teigė, kad kai bus įvertintos visos aplinkybės dėl minimų faktų, tada jis susitiks su prezidentu ir aptars situaciją.

  "Šiandien nematau nei vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas ministrui, kad jis turėtų trauktis. Gal aš kažko nežinau, gal nemačiau, bet net ir tos pretenzijos, kurios ministrui pareikštos, noriu, kad būtų teisiškai įvertintos ir patikrintos, nes kai kas tiesiog jau pasirodo, kad buvo, švelniai tariant, netiesa — nebrakonieriavo ministras, neturi jis namo prie ežero ir t.t." — per spaudos konferenciją sakė premjeras.

  Be to, ministras pirmininkas pabrėžė, jog neketina priimti sprendimų, kurie galėtų griauti valdančiąją daugumą ar sukelti Vyriausybės nestabilumą, kai reikia priimti svarbiausią teisės aktą — valstybės biudžetą.

  Praeitą savaitę Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius privalo trauktis iš pareigų. Nausėda neigiamai vertina susisiekimo ministro kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus.

  Be to, Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pasiekė "visišką dugną". Ji paragino opoziciją ir valdančiąją daugumą prisijungti rengiant interpeliaciją ir atleisti Narkevičių iš ministro posto.

  Anksčiau opozicija jau reikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Jis buvo pakviestas į posėdį pasiaiškinti dėl neseniai įvykusių skandalų, iš kurių vienas buvo susijęs su egzotiška kelione į Abu Dabį už valstybės lėšas.

  Susisiekimo ministerija nurodė, kad trijų asmenų vizitas Abu Dabyje mokesčių mokėtojams kainavo 4236 eurus. Viešai prieinamoje informacijoje teigiama, kad už vakarienę Abu Dabio restorane ministras mokėjo ne iš tam skirtų komandiruotpinigių, o iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos sąskaitos. Suma sudarė 713 eurų. Jo reikalaujama grąžinti šiuos pinigus.

  Be to, Narkevičius buvo kaltinamas tuo, kad atleido iš nepriklausomų narių sudarytą "Lietuvos pašto" valdybą ir ją pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai — ministerijos darbuotojai bei ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

  Prie vyriausybės pastato Vilniuje aktyvistai surengė protesto akciją, kurios metu reikalavo Narkevičiaus viešai pasiaiškinti.

  Dar šia tema

  Kieno pinigus susisiekimo ministras išleido komandiruotėje?
  Vidaus vandens kelių priežiūrai bus skirtas milijonas eurų
  Tegai:
  Jaroslavas Narkevičius, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos