01:15 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Karinės pratybos Lietuvoje

  Lietuvos valdžia nusprendė gynybai skirti mažiau, nei numatė

  © Photo : Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija / ALFREDAS_PLIADIS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Valstybės biudžeto įstatyme numatyta, kad respublikos gynybos išlaidos turėtų būti "ne mažesnės kaip 2,02 procento BVP, bet ne daugiau kaip 2,05 procento"

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Atnaujintame 2020 metų Lietuvos biudžeto projekte gynybos finansavimas sumažintas daugiau nei dešimčia milijonų eurų. Dokumentas skelbiamas Seimo tinklalapyje.

  Iš viso Lietuvos vyriausybė šiems tikslams planuoja skirti vieną milijardą 17 milijonų 68 tūkstančių eurų. Ankstesniame projekte buvo numatyta skirti daugiau nei vieną milijardą 27 milijonus 418 tūkstančių eurų.

  2020 metų valstybės biudžeto įstatyme numatyta, kad Vyriausybė galės skolintis lėšų įvykdyti Lietuvos įsipareigojimus NATO. Projekte teigiama, kad gynybos finansavimas turėtų būti "ne mažesnis kaip 2,02 procento BVP, bet ne daugiau kaip 2,05 procento BVP".

  Prieš kurį laiką Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo NATO generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui didinti respublikos gynybos išlaidas. Liepos mėnesį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad kitų metų gynybos biudžetas gali viršyti NATO nustatytą reikalavimą.

  NATO duomenimis, paskelbtais aljanso tinklalapyje, respublikos gynybos išlaidos šiais metais turėtų sudaryti 2,03 procento BVP.

  Lietuvos valdžia pareiškia, kad skiria du procentus BVP. Šalies vadovybė ketina iki 2030 metų padidinti karines išlaidas iki 2,5 procento BVP.

  Dar šia tema

  Konservatoriai pateikė Vyriausybei pretenzijas dėl pinigų gynybai trūkumo
  Karoblis ragina stiprinti šalies gynybą dėl tariamos "Rusijos grėsmės"
  Karoblis paskelbė dar vieną "grėsmę", be Rusijos
  Karoblis atsakė į pasipiktinimą dėl išlaidų gynybai
  Protingas Karoblis prieš kvailus lietuvius. Su kuo iš tikrųjų "kovoja" Vilnius
  Putinas paaiškino išlaidų gynybai ir saugumui mažinimą
  ES išplėtė europiečių bendrai rengiamų gynybos projektų skaičių
  Tegai:
  išlaidos gynybai, BVP, gynyba, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos