03:53 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos prezidentas pareiškė, kad jei NATO narės nepripažins teroristinėmis tų organizacijų, kurias Turkija vertina kaip tokias ir su kuriomis kovoja, turkai pasisakys prieš bet kokius veiksmus, kurių imsis NATO

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Turkija nepalaikys NATO planų ginti Lenkiją ir Baltijos šalis, jei aljansas nepripažins Sirijos kurdų gynybos pajėgų teroristinėmis, pareiškė Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas. Apie tai rašoma RIA Novosti straipsnyje.

  "Vakar kalbėjau su Lenkijos prezidentu. Jis pasakė, kodėl gi nesusijungus mums su Lenkija ir Baltijos šalimis. Aš pasakiau: su mielu noru, kodėl gi ne. Bet jei mūsų NATO draugai nelaikys teroristais tų organizacijų, kurias mes vertiname kaip tokias ir su kuriomis mes kovojame, mes būsime prieš bet kokius veiksmus, kurių imsis NATO", — prieš skrisdamas į Londone vyksiantį aljanso viršūnių susitikimą žurnalistams sakė Turkijos prezidentas.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos analitikas Igoris Šatrovas teigė, kad Turkijos valdžia suglumusi dėl to, kad NATO pajėgos atsisako padėti išspręsti Ankaros problemas, tačiau tuo pačiu metu dalyvauja Baltijos regiono "problemų" sprendime. NATO manymu, Turkija yra Rusijos Federacijos šalininkė, nepaisant jos narystės šiame bloke, kuris laiko Maskvą savo priešininke.

  NATO šalys, ypač Lietuva, Latvija ir Estija nuolat kalba apie "augančią Rusijos grėsmę" ir galimą "Rusijos Federacijos agresiją". Baltijos šalių valdžia tuo pagrindžia karinių išlaidų didinimą ir aljanso kontingento prie Rusijos vakarinių sienų stiprinimą.

  Tuo tarpu, kaip ne kartą pabrėžė Maskva, NATO puikiai supranta, kad Rusijos Federacija neturi agresyvių ketinimų, tačiau politikai sąmoningai naudojasi šia tema, kad priartėtų prie Rusijos sienų. Rusija ne kartą paskelbė taikius ketinimus ir pažymėjo, kad nesiruošia pulti jokios šalies.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Erdoganas reikalauja, kad NATO pasirinktų tarp Turkijos ir teroristų
  Erdoganas pasiūlė Makronui "pasitikrinti smegenis" po jo pasisakymo apie NATO
  Prancūzija ragina JAV nustoti piršti ginkluotę NATO šalims
  Tegai:
  NATO, prezidentas, Turkija

  Svarbiausios temos