18:00 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies vadovas pristatė Lietuvos skaitmeninės ekonomikos pasiekimus, palankią verslo ekosistemą, kurioje galima kurti ir plėtoti verslus

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė Londono finansų bendroves plėsti verslą Lietuvoje, antradienį pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Nausėda su darbo vizitu atvyko į Jungtinės Karalystės sostinę Londoną, kur gruodžio 4 dieną dalyvaus šventiniame 70-ųjų NATO Aljanso įkūrimo metinių proga organizuojamame vadovų susitikime.

  Antradienį prezidentas lankėsi Londono verslo centre, kur susitiko su Londono Sičio korporacijos aukščiausia politine pareigūne — Politikos ir išteklių komiteto pirmininke Catherine McGuinness, kitais Londono Sičio korporacijos pareigūnais ir finansų sektoriaus atstovais.

  Встреча Гитанаса Науседы с представителями деловых кругов в Лондонском Сити, 3 декабря 2019 года
  Gitanas Nausėda ir Catherine McGuinness

  Prezidentas dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su didžiausių finansų bendrovių ir finansinių technologijų įmonių vadovais.

  Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo Londono Sičio korporacijos, Londono akcijų biržą valdančios bendrovės "London Stock Exchange Group", finansų sektoriaus įmones vienijančių asociacijų "UK Finance" ir "Innovate Finance" atstovai, taip pat tokios korporacijos kaip "Citigroup", "JP Morgan", "London Stock Exchange", "Moody's", "Revolut", "SEB" ir kiti.

  Встреча Гитанаса Науседы с представителями деловых кругов в Лондонском Сити, 3 декабря 2019 года
  Gitanas Nausėda su finansų bendrovių vadovais

  Šalies vadovas taip pat pristatė Lietuvos skaitmeninės ekonomikos pasiekimus, palankią verslo ekosistemą, kurioje galima kurti ir plėtoti verslus.

  "Lietuva jau dabar yra vienas pirmaujančių finansinių technologijų plėtros centrų Europoje. Esame itin pažangūs kibernetinio saugumo srityje, todėl tikrai turime ką pasiūlyti Jungtinės Karalystės rinkai", — teigė Nausėda ir pakvietė įmones bei organizacijas plėtoti savo veiklą Lietuvoje.

  2016 metais Jungtinė Karalystė surengė referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Procesas, kuris buvo vadinamas "Brexit", iki šiol nebaigtas, nes buvo sunku susitarti dėl išstojimo sąlygų tarp Londono ir Briuselio bei opozicijos JK konservatorių vyriausybės politikai. Paskutinė kompromisinė pasitraukimo sąlygų versija buvo pasiekta spalį, jau nuo lapkričio 1 dienos JK galėjo palikti Sąjungą, tačiau JK, kuri vėl neratifikavo "Brexit" susitarimo, prašymu išėjimas buvo atidėtas iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  Dar šia tema

  Nausėda susitiko su JAV verslo delegacija
  Advokatas: Lietuvos valdžia bando "skatinti" rusofobiją net versle
  Įvardinti turtingiausi Lietuvos verslininkai
  Tegai:
  verslas, Londonas, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos