10:05 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  NATO vėliava

  Ekspertas: Turkija nesiruošia ginti Baltijos šalių ir Lenkijos be "bonusų" iš NATO

  © Flickr / Defence Images
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Erdogano lūkesčiai šiek tiek perdėti, tačiau kompromisą vis tiek galima rasti, mano karo ekspertas Vladimiras Jevsejevas

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Ankara siekia gauti tam tikrų "bonusų" ir atsižvelgimą į jos nuomonę Šiaurės Atlanto aljanse, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo ekspertas, NVS šalių instituto Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos Eurazijos integracijos ir plėtros skyriaus vedėjas Vladimiras Jevsejevas.

  Anksčiau Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pareiškė, kad Ankara parems NATO planus apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją tik tuo atveju, jei aljansas pripažins Sirijos kurdų gynybos pajėgas teroristinėmis. Priešingu atveju Turkija pasilieka teisę boikotuoti bet kokius Šiaurės Atlanto aljanso veiksmus.

  Erdoganas pridūrė, kad NATO teikiamas "saugumo skėtis" Ankarai yra svarbus, tačiau akivaizdu, kad aljansui reikalingas atnaujinimas. Anot Turkijos prezidento, organizacija turėtų veikti ryžtingiau ir efektyviau, ypač atsižvelgiant į teroristinių organizacijų keliamą grėsmę.

  Karo ekspertas Vladimiras Jevsejevas pažymėjo, kad Erdoganas bet kokiu atveju sutiks su reikalavimu apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją, tačiau jis bando gauti tam tikrų "bonusų".

  "Jo (Erdogano — Sputnik) pozicija — tai perdėtų lūkesčių pozicija. Tačiau perdėti lūkesčiai reikalauja tam tikrų nuolaidų iš kitų NATO šalių. Kalbama apie tai, kad būtų atsižvelgta į Turkijos nuomonę. Bet aš manau, kad kažkoks kompromisas aljanso ribose bus rastas", — pasakė karo ekspertas.

  Jevsejevo teigimu, šiuo metu NATO kaip organizacija susilpnėjo. Tačiau aljansas kol kas neyra ir valstybės narės iš jo nesitraukia.

  "Tai, ką mes stebime dabar, rodo, kad bloke yra rimtų problemų — toks JAV noras kuo labiau išplėsti organizaciją lemia jos susilpnėjimą. Noriu priminti, kad nuo 1999 metų NATO blokas kaip vieningas aljansas nedalyvavo nei vienoje karinėje operacijoje. Tai buvo vykdoma norinčiųjų koalicijos ribose. JAV teikė paramą atskiroms valstybėms, pavyzdžiui, Libijai, tačiau neveikė kaip blokas. Palaipsniui blokas pertvarkomas labiau į politinę organizaciją, kurioje egzistuoja skirtingi interesai", — sakė karo ekspertas.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Politologas: Turkija pamatė dvigubus NATO standartus, taikomus Baltijos šalims
  Žiniasklaida: Trampas susierzino dėl Makrono žodžių apie NATO "smegenų mirtį"
  Prancūzija ragina JAV nustoti piršti ginkluotę NATO šalims
  Ekspertas paaiškino, kodėl Turkija nenori stiprinti Baltijos šalių apsaugos
  Tegai:
  Turkija, Lenkija, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos